Bezpečnostní rizika internetové komunikace

6. 11. 2019 Důležitá informace

Vážení zákazníci,

k bezpečnosti Vašich osobních údajů se stavíme zodpovědně a jejich ochrana je pro nás prioritou. Proto bychom Vás rádi upozornili na rizika, které představují tzv. Phishingové útoky (phishingové, nebo-li podvodné emaily) – ty mohou být zasílány i jménem naší společnosti. 

V současné době probíhá mnoho pokusů o tyto útoky: jejich adresáty se stávají zákazníci bank, telekomunikačních společností, poskytovatelů utilit, on-line služeb, internetových obchodníků apod. Jejich primárním cílem může být např. získání Vašich osobních údajů včetně přihlašovacích údajů, a to nejen do našich aplikací v internetovém prostředí, ale také do Vámi užívaných aplikací nebo účtů, do kterých přistupujete pomocí svého uživatelského jména a hesla. Dále jsou tyto útoky zaměřeny mj. i na možnost získání přístupu k Vašim finančním prostředkům. 

Z tohoto důvodu musíme připomenout klíčová bezpečnostní opatření a pravidla, na která prosím pamatujte:

 • Přihlášení do našich aplikací probíhá vždy přes zabezpečené stránky www.upcz.cz, konkrétně tedy:
  1. https://www.mujup.cz/
  2. https://www.gallerybeta.cz/
  3. https://extranet.upcz.cz/Pages/New/ExtranetHomepage.aspx
 • Vždy s Vámi komunikujeme prostřednictvím emailů končících na @upcz.cz;
 • Pokud si nejste jisti o pravosti příchozího emailu (např. jiný/nestandardní typ komunikace, než na který jste s námi zvyklí), nebo je email označen nestandardním předmětem, nebo je dotyčný email formulován “lámanou” češtinou nebo nesprávným slovosledem, upozorněte prosím naše pracovníky zákaznické podpory;
 • Nikdy Vás nežádáme o přihlášení, pokud s Vámi neřešíme konkrétní požadavek;
 • Naše emailová sdělení jsou vždy autorizována zaměstnancem s kompletními kontaktními údaji.

Pokud se Vám takováto situace stane, máte podezření, že jste podvodný email obdrželi, nikdy nereagujte na jeho obsah, neklikejte na případné odkazy v takovémto emailu a přepošlete nám jej na info@upcz.cz, s označením “podezřelý email”, nebo nás kontaktujte na našem telefonním čísle: +420 241 043 111.

Věnujte prosím těmto informacím dostatečnou pozornost a kdykoliv v případě podezření na podvodné stránky nebo emaily nás neváhejte kontaktovat. 

Váš tým

Up Česká republika s.r.o.