Up Česká republika dočasně ruší denní limit na eStravence

Novinky

Up Česká republika vychází vstříc požadavkům zaměstnanců, uživatelů elektronických karet eStravenka i smluvních partnerů, kteří v současné době potřebují naplno využít svých elektronických stravenek k mimořádným nákupům ve větším množství nebo pro využití dovážkových služeb potravin a jídel při jejich práci z domova. S účinností od 27. 3. 2020 tak společnost ukončuje režim denního limitu na transakce ve výši 800 Kč.

Od výše uvedeného data je tedy možné využít eStravenku k platbám za stravování nebo nákupy potravin bez stanoveného jednorázového či denního limitu. Toto opatření platí po dobu nouzového stavu vyhlášeného vládou ČR (tato lhůta se může změnit v závislosti na podmínkách nouzového režimu vyhlašovaného vládou ČR). 

V souvislosti s technickým nastavením bezhotovostních transakcí přijímaných na bankovních terminálech připomínáme, že platby eStravenkou nad 500 Kč je třeba autorizovat zadáním PIN.

V reakci na současnou situaci už tento týden spustila společnost Up Česká republika vyhledávač se speciální funkcí zaměřenou na restaurace, které dále fungují i v nouzovém stavu. Díky tomu mohou lidé ve svém okolí snadno najít restaurace, které vydávají jídlo přes okénko a akceptují platbu eStravenkou. Společnost zároveň zkrátila proplácení stravenek restauračním zařízením na 3 pracovní dny, a to do konce dubna 2020.

Již dříve začal Up ČR spolupracovat také s e-shopy Rohlik.cz, iTesco.cz, rozvozovou společností Dáme jídlo a službou Fruitisimo rozvoz. V rámci spolupráce došlo k rozšíření možností plateb o eStravenkou, která funguje také v rámci Google Pay. Jedná se tak o další bezkontaktní způsob platby, který je v současné době z hlediska bezpečnosti preferovaný. 

Důležité odkazy:

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo MarCom and Performance Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…