Výplata kdykoliv jako nový benefit. Up Česká republika spojuje síly s Advantem.

Tiskové zprávy

Společnost Up Česká republika, přední dodavatel benefitů pro tuzemské firmy, a český technologický startup Advanto, který pomáhá lidem získat kontrolu nad jejich financemi, spojují své síly. Díky nově navázané spolupráci budou moci nyní zaměstnavatelé nabídnout svým zaměstnancům zcela nový benefit, který umožňuje vyplatit až 50 % mzdy kdykoli před výplatním termínem. Zaměstnanci mohou o výplatu předem zažádat přímo v rámci motivační platformy Můj Up.

Koronakrize odhalila nové potřeby zaměstnanců

Zaměstnanecké benefity prošly za poslední rok zásadním vývojem, zejména digitalizací, přesunem do on-line světa. Výrazně se změnil také pohled zaměstnanců na to, co považují za benefit a jaký druh péče od svého zaměstnavatele oceňují. HR manažeři jsou nyní ještě ve větší míře klíčovými lidmi pro udržení stability firem a jejich lidí. Zásadní se stala oblast tzv. wellbeing – podpora fyzického a duševního zdraví, vyváženosti mezi časem pro práci a soukromí a také otázka finanční stability.

„Dlouhodobě komunikujeme s HR řediteli firem, abychom znali jejich aktuální potřeby a dokázali jim vždy nabídnout inovativní a bezpečné řešení. Právě finanční zdraví zaměstnanců nyní intenzivně řešíme, proto jsme uzavřeli partnerství s Advantem, které jim ušetří čas a náklady. Nová služba zároveň přispěje k udržení motivace a angažovanosti zaměstnanců, což je klíčové pro chod firem nyní a bude i v postcovidové době,“ říká Stéphane Nicoletti, generální ředitel společnosti Up Česká republika.

Raději vlastní mzdu než půjčku

Podle údajů společnosti Advanto řeší 43 % lidí chybějící peníze před výplatou půjčkou. Na 70 % lidí by přitom v případě krátkodobého finančního výpadku očekávalo nebo velmi ocenilo pomoc od zaměstnavatele. Téměř shodný počet lidí považuje možnost vybrat mzdu několikrát měsíčně za lepší řešení, než je půjčka.

„Právě takové situace platforma Advanto řeší. Vzhledem k tomu, že zaměstnancům umožňuje výběr části výplaty předem, mají tak možnost vyhnout se predátorským produktům, a tím i eliminovat stres a být v zaměstnání produktivnější. Navíc se poskytnutím takové služby ze strany zaměstnavatele upevňuje loajalita zaměstnanců,“ vysvětluje Martin Fortelný, CEO a zakladatel služby Advanto.

Jak to funguje?

V rámci služby Advanto si zaměstnanci vybírají za administrativní poplatek vlastní mzdu (zálohu) dle skutečně odpracovaných hodin, a to od každého prvního dne v měsíci do výplatního termínu. Mají možnost vybrat si takto až 50 % své mzdy. Vše probíhá jednoduše přes přímý proklik v motivační platformě Můj Up a k samotnému zaslání mzdy a jejímu připsání na bankovní účet dochází prakticky okamžitě.

„Předčasný výběr mzdy je pak financován Advantem a nezasahuje do zaběhlých výplatních termínů. Partnerům Up Česká republika tak tento proces nikterak nenarušuje cash flow nebo výplatní proces a nepředstavuje pro ně ani administrativní náklady spojené s výplatou záloh. Zaměstnanci pak vše vyřídí přes motivační platformu Můj Up, na kterou jsou zvyklí,“ doplňuje Fortelný.

Budoucnost patří vnitrofiremním vztahům

Výplata předem je další inovativní technologické řešení, které mohou zaměstnanci jednoduše využívat v rámci motivační platformy Můj Up, která začala sloužit zaměstnancům firem ke správě účtu vázaného na kartu eStravenka nebo eBenefity téměř před dvěma lety. Spolupráce s Advantem navazuje na dřívější inovace a redesign služby, která byla nedávno obohacena o věrnostní program Up Club, exkluzivní slevy či cashback.

„Vnímáme, že po dlouhé izolaci, kvůli které byli zaměstnanci prakticky odtrženi jak od firmy, tak i od svých kolegů, bude nyní klíčové hledat cesty pro obnovu sociální interakce k udržení jejich motivace a angažovanosti,“ popisuje Nicoletti a dodává: „Věříme, že týmové soudržnosti a pohodě pomohou i podobné moderní služby, jako je právě výplata předem nebo naše utilita Platba mezi kolegy, která umožňuje jednoduché finanční vyrovnání mezi kolegy z jedné firmy.“

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…