Přidejte si eStravenku a eBenefity do mobilu a mějte je vždy po ruce

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Placení mobilem vám přinese svobodu. Mobil máte u sebe prakticky vždy, takže i když fyzická eStravenka, eBenefity nebo All Inclusive karta zůstane „v tom druhém saku“ (nebo kabelce), vy s ní přesto zaplatíte. Jednoduše, ve vteřině, moderně – a bezpečně. Stačí využít Google Pay nebo Apple Pay. Jak na to?

Návod pro „jablíčkáře“

eStravenka a eBenefity v mobilu přes Apple Pay


I pro majitele iPhonů platí první krok uvedený výše: zkontrolovat, zda máte v Můj Up aktuální e-mail nebo číslo mobilu.

Máte to? Výborně. Vaše cesta pak povede do App Store, kde si stáhnete aplikaci Apple Pay do telefonu, hodinek nebo třeba tabletu.

Poté už stačí držet se návodu, který najdete ve videu.

Při placení v obchodech, v aplikacích a na internetu jednoduše podržíte prst na snímači otisků prstů, přiložíte telefon k terminálu, ten udělá „píp!“ a máte zaplaceno.

U novějších iPhonů je to ještě jednodušší: stačí podívat se na displej. Jakmile vás telefon pozná, vyzve vás, abyste ho přiložili k terminálu. A to je celé.

Máte telefon s Androidem

eStravenka a eBenefity v mobilu přes Google Pay


Prvním krokem je zkontrolovat, zda máte v motivační platformě Můj Up doplněný e-mail nebo mobilní telefon. Budete je potřebovat pro přidání stravenkové, benefitní nebo All Inclusive karty do aplikace Google Pay. Tu si zdarma stáhnete z obchodu Google Play.

Jakmile ji budete mít nainstalovanou v telefonu nebo jiném zařízení, postupujte podle návodu ve videu níže – je to jednoduché a zabere to jen chvilku.

Co se týká bezpečnosti, Google Pay je „neprůstřelná“.  Číslo žádné nahrané karty se neuchovává v mobilním zařízení, takže obchodník ani nikdo další nemá přístup k údajům o kartě. Samotná platba se pak uskuteční během několika sekund.

Díky kartě v mobilu si při placení užijete pohodlí. Při platbách do 500 Kč stačí jen rozsvítit displej telefonu a přiložit ho k platebnímu terminálu. U částek nad 500 Kč je potřeba telefon odemknout pomocí hesla, otisku prstu atd.

Elegantní, co říkáte? Teď už jen vyhledat fyzickou kartu, kterou chcete přidat do Apple nebo Google peněženky, a digitalizovat ji. Budete ji tak mít vždycky u sebe.

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…