Exekuce a motivace zaměstnanců – jak na to?

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty

Věděli jste, že se 85 % personalistů musí potýkat se zaměstnanci v exekuci a jejich odměňováním? Nejčastěji řeší, jak právě tyto zaměstnance udržovat motivované a angažované. V novém projektu Barometr zaměstnavatelů jsme oslovili zástupce téměř 900 firem, abychom zjistili, zda a jakým způsobem se to personalistům daří.
Exekuce a motivace zaměstnanců - jak na to?

Jak firmy motivují?

A výsledky jsou poměrně příznivé. Pouze 12 % respondentů uvedlo, že si se zaměstnanci, kteří čelí exekuci, neumí dost dobře poradit. Naprostá většina dotazovaných ale nalezla cestu, jakou tyto zaměstnance motivovat a zapojit je do úspěšného chodu firmy. 4 z 10 personalistů uvádí, že jim v motivaci pomáhá osobní přístup a jen o něco menší počet dotazovaných zmiňuje i pozitivní atmosféru na pracovišti. Čtvrtina HR pracovníků sází i na vyjadřování důvěry ve schopnosti a dovednosti zmiňovaných pracovníků. A v neposlední řadě pomáhají personalistům vhodně zvolené benefity, které nepodléhají exekučním srážkám. Využívá je pětina dotazovaných personalistů.

Exekuce a motivace zaměstnanců - jak na to?
Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…