Inflace roste, reálné platy klesají. I tady jsou zaměstnanecké benefity účinným řešením

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

I když 7 z 10 zaměstnanců dnes šetří, kde se dá, inflace snižuje jejich kupní sílu rekordním tempem. Dorovnat reálné mzdy jejich navýšením je však pro 99 % firem nereálné. Proto jsou benefity elegantním řešením, které je výhodné pro firmu i její zaměstnance. Kromě toho, že jde o v podstatě o navýšení mzdy vašich zaměstnanců, je můžete vykázat v rámci firemních daní a snížit tak daňový základ – tedy ušetřit firmě peníze.

mailing predel 800x220 4

Jaké jsou 4 nejoblíbenější benefity dnešní doby?

Zaměstnanecké benefity jsou po zvýšení mzdy hned druhým nejčastějším požadavkem, který dnes ředitelé firem dostávají. Jejich hodnota je v tomhle případě i psychologická. Zaměstnancům vyšlete jasný signál, že vám na jejich situaci záleží, a že ji řešíte, jak nejlépe je to možné. Jistě si tuto formu zvýšení mzdy uvědomí a často ji také využijí pro svou relaxaci nebo pro radost.

Ty nejžádanější benefity jsme pro vás vybrali na základě aktuální poptávky samotných zaměstnanců:

  • Příspěvek na stravování je tím nejpopulárnějším benefitem. Jeho zavedení nebo navýšení by v současnosti uvítalo 36 % zaměstnanců. Kromě finanční podpory má pravidelné stravování i další přínosy: Zlepšuje celkovou kondici, je prevencí obezity a snižuje výskyt zdravotních obtíží od sezónních po chronické.
  • Hned jako druhý se letos umístil příspěvek na dovolenou, na které plánuje velmi výrazně ušetřit 31 % pracujících. Výsledkem může být ztráta motivace, kvůli tomu, že na každoroční dovolenou mnohým z nich nemusí zbýt prostředky. Proto věříme, že se firmě i tenhle benefit vrátí minimálně dvakrát.
  • Třetí oblastí, kde můžete zaměstnancům výrazně pomoci díky benefitům, jsou volnočasové aktivity. I zde totiž plánuje velká část z nich šetřit. A nejde přitom jen o sport (jehož pozitivní dopady na zdraví i psychiku v náročných časech přijdou vhod), ale i o podporu duševního zdraví. Ta má mnoho podob: konzultace s psychologem, kurzy technik pro zvládání stresu, „mentální posilovna“ apod.
  • Velkou popularitu dnes zažívá i příspěvek na dopravu. Při současných cenách pohonných hmot, ale i lístků na vlak to dává dokonalý smysl.

Ať už uvažujete nad příspěvkem na stravování nebo příspěvkem formou benefitů, ozvěte se nám  – rádi vám připravíme kalkulaci úspor a poradíme, jak na to, aby to pro vás bylo co nejvýhodnější.


Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…