Jak jsme sázeli třešně s organizací Sázíme stromy

Společenská odpovědnost

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Úbytek stromů a keřů patří ke smutné realitě dnešní doby. Proto jsme se v Up Česká republika rozhodli aktivně pomoct a vlastnoručně jsme vysázeli 25 třešní v obci Úholičky. Akce proběhla ve spolupráci s neziskovou organizací Sázíme stromy, která pomáhá sázet dřeviny tam, kde je to potřeba.

Jak jsme sázeli třešně s organizací Sázíme stromy


Sucho, klimatické změny, úbytek stromů a odlesňování patří k velkým problémům dneška. Stromů a keřů je málo jak ve volné přírodě, tak v obcích a městech. Jsou přitom naprosto nenahraditelné a umí toho opravdu hodně! Ochlazují okolí, snižují hlučnost, zadržují vodu, produkují kyslík a pohlcují CO2. A mimo jiné pozitivně působí na naši vypjatou psychiku a zvyšují hodnotu daného místa. Jsou také přirozeným domovem pro ptáčky i jiné živé tvory.

25 třešní od Up Česká republika

U nás v Up Česká republika moc rádi podporujeme společenskou odpovědnost a nejrůznější smysluplné pomáhající projekty. Naši zaměstnanci mohou dokonce čerpat až 3 dny volna na různé charitativní účely.

Tentokrát jsme se pustili do podpory přírody vlastníma rukama. V jeden listopadový pátek se odvážný tým našich dobrovolníků sešel v obci Úholičky, která se nachází několik kilometrů severozápadně od Prahy. A pustil se do práce. Po krátké úvodní  instruktáži se do toho opřel s plnou vervou a po třech hodinách kopání, rytí a upěchovávání půdy spatřilo světlo světa 25 krásných třešní! „Našich“ třešní na polní cestě v Úholičkách.

Spolupráce s organizací Sázíme stromy

Sázeli jsme s neziskovou organizací Sázíme stromy, která organizuje sázení stromů a keřů všude tam, kde je to potřeba. A propojuje v tomto duchu firmy, obce a dobrovolníky. Jejich cílem je obnovovat a vysazovat nové stromové aleje, sázet remízky a doplňovat dřeviny do míst, kde chybí a kde to dává smysl.

Sázení většinou financují firmy i jednotlivci, kterým není životní prostředí lhostejné. Spolu s obcemi se pak vyhledají nejvhodnější lokality a sází často přímo zaměstnanci firem. Zapojují se také školy, spolky a ostatní dobrovolníci. Díky bohulibé činnosti organizace Sázíme stromy vysázelo už přes 20 tisíc dobrovolníků více než 25 tisíc stromů a 19 tisíc keřů!

Zapojte se i vy, darujte na Vánoce třeba strom

Do podpory stromů se může zapojit každý. Pomáhat lze jako firma, obec i jednotlivec. Přispět můžete třeba pravidelným finančním obnosem, nebo se aktivně zapojit coby dobrovolník přímo sázením stromů nebo prací v týmu organizace. Strom můžete také věnovat jako neotřelý a originální dárek pro vaše blízké nebo obchodní partnery. Majitel stromu po vysazení dostane elektronický certifikát s fotkou a přesnou GPS polohou „jeho“ stromu. Každá pomoc se počítá, připojte se k této potřebné iniciativě i vy!

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…