Jak jsme sázeli třešně s organizací Sázíme stromy

Společenská odpovědnost

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Úbytek stromů a keřů patří ke smutné realitě dnešní doby. Proto jsme se v Up Česká republika rozhodli aktivně pomoct a vlastnoručně jsme vysázeli 25 třešní v obci Úholičky. Akce proběhla ve spolupráci s neziskovou organizací Sázíme stromy, která pomáhá sázet dřeviny tam, kde je to potřeba.

Jak jsme sázeli třešně s organizací Sázíme stromy


Sucho, klimatické změny, úbytek stromů a odlesňování patří k velkým problémům dneška. Stromů a keřů je málo jak ve volné přírodě, tak v obcích a městech. Jsou přitom naprosto nenahraditelné a umí toho opravdu hodně! Ochlazují okolí, snižují hlučnost, zadržují vodu, produkují kyslík a pohlcují CO2. A mimo jiné pozitivně působí na naši vypjatou psychiku a zvyšují hodnotu daného místa. Jsou také přirozeným domovem pro ptáčky i jiné živé tvory.

25 třešní od Up Česká republika

U nás v Up Česká republika moc rádi podporujeme společenskou odpovědnost a nejrůznější smysluplné pomáhající projekty. Naši zaměstnanci mohou dokonce čerpat až 3 dny volna na různé charitativní účely.

Tentokrát jsme se pustili do podpory přírody vlastníma rukama. V jeden listopadový pátek se odvážný tým našich dobrovolníků sešel v obci Úholičky, která se nachází několik kilometrů severozápadně od Prahy. A pustil se do práce. Po krátké úvodní  instruktáži se do toho opřel s plnou vervou a po třech hodinách kopání, rytí a upěchovávání půdy spatřilo světlo světa 25 krásných třešní! „Našich“ třešní na polní cestě v Úholičkách.

Spolupráce s organizací Sázíme stromy

Sázeli jsme s neziskovou organizací Sázíme stromy, která organizuje sázení stromů a keřů všude tam, kde je to potřeba. A propojuje v tomto duchu firmy, obce a dobrovolníky. Jejich cílem je obnovovat a vysazovat nové stromové aleje, sázet remízky a doplňovat dřeviny do míst, kde chybí a kde to dává smysl.

Sázení většinou financují firmy i jednotlivci, kterým není životní prostředí lhostejné. Spolu s obcemi se pak vyhledají nejvhodnější lokality a sází často přímo zaměstnanci firem. Zapojují se také školy, spolky a ostatní dobrovolníci. Díky bohulibé činnosti organizace Sázíme stromy vysázelo už přes 20 tisíc dobrovolníků více než 25 tisíc stromů a 19 tisíc keřů!

Zapojte se i vy, darujte na Vánoce třeba strom

Do podpory stromů se může zapojit každý. Pomáhat lze jako firma, obec i jednotlivec. Přispět můžete třeba pravidelným finančním obnosem, nebo se aktivně zapojit coby dobrovolník přímo sázením stromů nebo prací v týmu organizace. Strom můžete také věnovat jako neotřelý a originální dárek pro vaše blízké nebo obchodní partnery. Majitel stromu po vysazení dostane elektronický certifikát s fotkou a přesnou GPS polohou „jeho“ stromu. Každá pomoc se počítá, připojte se k této potřebné iniciativě i vy!

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…

společenská odpovědnost