Jak motivovat pracovníky? S eBenefity to jde samo, říká Lea Vondrová z Ústřední vojenské nemocnice

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Motivace pracovníků může být někdy oříšek. Je příjemné využít pomoc nových technologií a péči o volnočasové benefity svěřit  např. moderní cafeterii. Tak, jak to udělali v Ústřední vojenské nemocnici v Praze.

jak na eBenefity s Leou Vondrovou

Ing. Lea Vondrová působí už osmým rokem jako předsedkyně odborové organizace a stará se o spokojenost stovek zaměstnanců Ústřední vojenské nemocnice v Praze. A daří se jí. Co jí nejvíc pomáhá a má nějaké tipy, jak úspěšně motivovat pracovníky?

Bez cafeterie eBenefity by to nešlo

Nemocnice je obrovský kolos a řadí se mezi největší zaměstnavatele. Je velmi složité pracovat s potřebami a problémy tolika lidí. Proto jsou velkou pomocí moderní technologie. Všem odlehčil především přechod na cafeterii eBenefity. „Velkou výhodou je, že zaměstnanci získají možnost spravovat svůj účet pomocí online aplikace prakticky odkudkoliv, ať už prostřednictvím počítače, tabletu nebo mobilního telefonu. Díky tomu mají nejen neustálý přístup k informacím, kolik ze svého individuálního příspěvku již vyčerpali a kolik jim ještě zbývá, ale mohou se také snadno rozhodovat, na co přesně chtějí příspěvek v rámci FKSP čerpat. Prostředí Můj Up je navíc velmi intuitivní, přehledné a uživatelsky srozumitelné,“ vysvětluje paní Vondrová.

Které benefity „vedou“?

Mezi benefity jsou nejvíce zastoupené ty, které umožňují pracovníkům strávit odpočinek podle jejich představ. V online cafeterii mají zaměstnanci na výběr velké množství volnočasových zařízení a aktivit, ať už je to sport, kultura nebo wellness. Každoročně se rozšiřuje pestrost nabídky možných partnerů, ale i částka, kterou mají pracovníci na tyto benefity k dispozici.

Velmi často využívané jsou také příspěvky na rekreaci, podporuje se klasická dovolená i lázeňské pobyty.

Nemocnice úspěšně pracuje i s rozšířeným prostředím platformy Můj Up a využívá možnost zjišťování spokojenosti pracovníků pomocí online anket a průzkumů. „Je pravdou, že je někdy je složité mít o všem přehled a já se nerada spoléhám na informace z „druhé ruky“, které se k nám čas od času dostávají. Proto vítám, že prostředí platformy Můj Up nám dokáže pomoci i se zjišťováním spokojenosti lidí prostřednictvím průzkumů nebo online anket, díky kterým můžeme včas odhalit jakýkoli rodící se problém a pracovat na jeho odstranění,“ doplňuje Lea Vondrová.

eBenefity – vaše flexibilní cafeterie

Volnočasové benefity poskytuje svým zaměstnancům zhruba 90 % zaměstnavatelů a ve srovnání oblíbenosti jsou na úctyhodném druhém místě.

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…