Letní hit! S náklady na dovolenou pomůžou zaměstnanecké benefity.

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty

Tohle číslo nás překvapilo: I v současné, náročné ekonomické situaci si dovolenou letos dopřeje každý sedmý z deseti pracujících Čechů. A velmi pravděpodobně i díky zaměstnaneckým benefitům. Podle průzkumu Up ČR benefitní transakce za dovolenou vzrostly o 24 % a staly se tak nejžádanějším benefitem. Využijete ho letos i vy?

mailing predel 800x220 1

Když si uvědomíte, že Češi chtějí letos za dovolenou utratit průměrně 28 421 Kč, určitě je to dobrý nápad – ceny všeho sice letí nahoru, ale odpočívat se prostě musí. A pro mnoho lidí je dovolená každoroční rituál.

Zaměstnavatelé, kterým jde o maximální loajalitu i firemní produktivitu, tohle chápou velmi dobře. Firmy se v posledních letech předhánějí v počtu dní placené dovolené. A ty „osvícené“ poskytují zaměstnancům souvislé volno v délce alespoň 2 týdnů, což je minimum, kdy si odpočine nejen tělo, ale i psychika.

Pokud je to tak i u vás ve firmě, gratulujeme. Zvlášť, když zdaleka ne každý je dnes v situaci, kdy si dovolenou může dovolit:

  • Kvůli úsporám si ji letos odepře 36 % zaměstnanců (loni jen 22 %)
  • Dalších 41 % lidí, kteří přes léto zůstanou doma, na dovolenou jednoduše nemá
  • Dovolenkové plány ovlivnila inflace a zdražování u ne méně než 88 % zaměstnanců

A to i přesto, že mezi Čechy letos nepanují tak velké obavy z cestovních komplikací kvůli koronaviru. Důkazem je třeba 43 % zaměstnanců, kteří se nebáli dovolenou s dostatečným předstihem rezervovat.

Možná i proto je příspěvek na dovolenou od zaměstnavatele nejžádanějším benefitem. Podle našeho průzkumu by si ho dnes přálo celých 36 % lidí.

Pokud zaměstnancům na dovolenou ještě nepřispíváte, doporučujeme začít co nejdříve. Zvýšíte tak loajalitu i produktivitu svých lidí, a snížíte fluktuaci.

Jste-li v pozici zaměstnance, není nic jednoduššího než tento benefit v práci navrhnout – buď osobně nebo přes aplikaci Můj Up, pokud ji vaše firma využívá.

A úplně na konec ještě jeden tip: Pokud jako zaměstnavatel využíváte systém tzv. cafeterie, zaměstnanci mohou využít příspěvek na dovolenou v ČR i v zahraničí.

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…

up advanto e1629285954911