Letní hit! S náklady na dovolenou pomůžou zaměstnanecké benefity.

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty

Tohle číslo nás překvapilo: I v současné, náročné ekonomické situaci si dovolenou letos dopřeje každý sedmý z deseti pracujících Čechů. A velmi pravděpodobně i díky zaměstnaneckým benefitům. Podle průzkumu Up ČR benefitní transakce za dovolenou vzrostly o 24 % a staly se tak nejžádanějším benefitem. Využijete ho letos i vy?

mailing predel 800x220 1

Když si uvědomíte, že Češi chtějí letos za dovolenou utratit průměrně 28 421 Kč, určitě je to dobrý nápad – ceny všeho sice letí nahoru, ale odpočívat se prostě musí. A pro mnoho lidí je dovolená každoroční rituál.

Zaměstnavatelé, kterým jde o maximální loajalitu i firemní produktivitu, tohle chápou velmi dobře. Firmy se v posledních letech předhánějí v počtu dní placené dovolené. A ty „osvícené“ poskytují zaměstnancům souvislé volno v délce alespoň 2 týdnů, což je minimum, kdy si odpočine nejen tělo, ale i psychika.

Pokud je to tak i u vás ve firmě, gratulujeme. Zvlášť, když zdaleka ne každý je dnes v situaci, kdy si dovolenou může dovolit:

  • Kvůli úsporám si ji letos odepře 36 % zaměstnanců (loni jen 22 %)
  • Dalších 41 % lidí, kteří přes léto zůstanou doma, na dovolenou jednoduše nemá
  • Dovolenkové plány ovlivnila inflace a zdražování u ne méně než 88 % zaměstnanců

A to i přesto, že mezi Čechy letos nepanují tak velké obavy z cestovních komplikací kvůli koronaviru. Důkazem je třeba 43 % zaměstnanců, kteří se nebáli dovolenou s dostatečným předstihem rezervovat.

Možná i proto je příspěvek na dovolenou od zaměstnavatele nejžádanějším benefitem. Podle našeho průzkumu by si ho dnes přálo celých 36 % lidí.

Pokud zaměstnancům na dovolenou ještě nepřispíváte, doporučujeme začít co nejdříve. Zvýšíte tak loajalitu i produktivitu svých lidí, a snížíte fluktuaci.

Jste-li v pozici zaměstnance, není nic jednoduššího než tento benefit v práci navrhnout – buď osobně nebo přes aplikaci Můj Up, pokud ji vaše firma využívá.

A úplně na konec ještě jeden tip: Pokud jako zaměstnavatel využíváte systém tzv. cafeterie, zaměstnanci mohou využít příspěvek na dovolenou v ČR i v zahraničí.

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…