Nejoblíbenější zaměstnanecké benefity přelomu roku

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty

„Pandemie se stala živnou půdou pro rozvoj závislostí a nejedná se zdaleka pouze o drogy a alkohol. Je také prokázáno, že od počátku pandemie vzrostla v rámci domácností míra agrese, a to velmi často vlivem zvýšené konzumace alkoholu. Není divu, že se postupem času stále více lidí uchyluje k odborné péči o své psychické zdraví,“ říká Petra Prchlíková, obchodní ředitelka Up ČR.

Zaměstnanecké benefity, rok 2022? Kadeřník i psycholog…

To, co stačilo při prvním lockdownu – on-line lekce jógy, jídlo až domů, kadeřník nebo vitaminové dny, přestalo na podzim roku 2021 stačit. Všímaví manažeři se začali se zaměstnanci více bavit o jejich problémech a často se k firemním schůzkám připojil i psycholog.

Mnozí zaměstnavatelé zařadili do benefitů i osobní konzultace s psychologem on-line. „Forma pohovoru přímo ze známého a bezpečného prostředí se stala mezi lidmi oblíbenou. Možnost pohovořit o svých problémech s odborníkem může sloužit i jako prevence právě před rozvojem závislostí. Zároveň tento způsob péče o duševní zdraví často pomůže vyřešit akutní problém oproti technikám ke zvládání stresu, které často vyžadují čas k osvojení dovedností,“ říká Prchlíková.

Psychologická pomoc se tak postupně dostává mezi nejžádanější benefity. Některou z jejích forem zařazuje do repertoáru postupně většina firem. Některé mají takové téma i jako součást povinných školení.

Přestože se podobné kurzy začínají objevovat i v nabídce firemních benefitů a z vedení firem je o jejich zařazení zájem, samotní zaměstnanci jsou často zdrženlivější. Je proto vhodné přivést experty přímo do firmy a ukázat zaměstnancům, v čem tyto techniky spočívají a jak jim mohou pomoci najít cestu ke spokojenějšímu životu,“ pokračuje Petra Prchlíková.

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…