Růžový říjen s Loono

Společenská odpovědnost

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Letošní Den zdraví se u nás v Up ČR uskutečnil díky známé neziskové organizaci Loono. Našeho partnerství si moc vážíme a aktivity Loono rádi podporujeme. Například již tradiční Růžový říjen, který je zaměřený na prevenci rakoviny prsu.


růžový říjen s Loono

Znáte organizaci Loono? Je to tým akční mladých lékařů, studentů medicíny a dalších profesionálů,  kteří učí veřejnost o prevenci vážných onemocnění. Zakladatelce Kateřině objevili rakovinu v pouhých 22 letech. Rozhodla se pomáhat s prevencí i dalším lidem a založila neziskovku Loono.

První kampaň byla #prsakoule, která obletěla Česko. Dnes patří k jejich tématům oblast reprodukčního a duševního zdraví, stejně jako prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění. A nejen to. Aktivit a projektů mají spoustu. Školí a vzdělávají ve firmách i ve školách, natáčejí také Loono podcast, ve kterém najdete spoustu zajímavých rozhovorů ohledně lidského zdraví a nemocí. Za stažení stojí i jejich bezva aplikace Preventivka, se kterou máte prevenci a všechna lékařská preventivní vyšetření v malíčku. A realizují již tradiční akci Růžový říjen.

Den zdraví s Loono

Letošní Den zdraví v Up Česká republika proběhl právě díky organizaci Loono. Našeho partnerství si velmi vážíme a Loono rádi podporujeme v jeho bohulibých aktivitách.

V Up ČR podporujeme Růžový říjen

Říjen je již tradičně ve znamení akce Růžový říjen a prevence rakoviny prsu, druhé nejčastější rakoviny u žen. Ročně se s ní potká více než 7 tisíc žen a třetina z nich onemocnění nepřežije.

A co v Loonu doporučují jako hlavní body prevence rakoviny prsu, které se rozhodně nevyplatí podceňovat?

  • Samovyšetření jednou měsíčně.
  • Jednou ročně preventivní gynekologickou prohlídku.
  • Jednou za 2-3 roky ultrazvuk (u žen do 45 let).
  • Jednou za 2 roky mamograf (u žen nad 45 let).
  • Informovat se o možnosti genetického testování (tzv. BRCA geny).
  • Stáhnout si aplikaci Preventivka, aby vám neutekla žádná preventivní prohlídka.
  • Dbát na vyváženou stravu, pravidelný pohyb, udržovat si zdravou váhu a vyhýbat se cigaretám a alkoholu.

Podpořte Loono a Růžový říjen i vy

Růžový říjen můžete podpořit i vy. Na dobrou myšlenku můžete věnovat finanční příspěvek, v charitativním obchůdku si můžete koupit tričko, diář, ponožky nebo plechový hrneček. Můžete také uspořádat charitativní sbírku nebo se stát dobrovolníkem Loono. Pomůžete také?


Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…