Podporujte angažovanost zaměstnanců pomocí nástrojů Můj Up

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty

Pro české zaměstnance nejsou peníze to hlavní. Důležitá je i spokojenost v práci, vztahy a pocit smysluplnosti. Oceňované jsou také zaměstnanecké benefity a moderní digitální nástroje podporující komunikaci a mezilidské vztahy, jako je např. platforma Můj Up.

Podporujte angažovanost díky nástrojům Můj Up

Přestože je dnešní doba složitá a životní náklady neustále stoupají, nejsou pro zaměstnance tuzemských firem důležité pouze peníze na výplatní pásce. Těch, kteří na své práci oceňují opravdu pouze odměnu, je přibližně jen desetina. Vyplývá to tak z průzkumu Barometr zaměstnanců, který společnost Up Česká republika realizovala mezi více než 1000 respondenty z českých firem a organizací.

Co spojuje všechny generace?

Je zajímavé, že částka na výplatnici není nejdůležitější pro všechny generace zaměstnanců. Pro přibližně 60 % z nich jsou důležité i jiné faktory, jakými jsou např. spokojenost v práci, dobré vztahy a celkový smysl pracovní činnosti. Zaměstnanci také oceňují zaměstnanecké benefity. Ty umí zvýšit jejich kupní sílu a budují i pozitivní image zaměstnavatele na trhu práce. Významné jsou i pocit uznání a péče ze strany zaměstnavatele, kvalitní pracovní zázemí a možnost rozvoje. Platí to pro všechny věkové skupiny, dokonce i pro nejmladší generaci Z.

Pečovat o zaměstnance se vyplatí

Promyšlené investice do péče o zaměstnance mají pozitivní vliv na celkovou spokojenost, angažovanost a větší loajalitu pracovníků vůči zaměstnavateli. Peníze jsou samozřejmě důležité, pravdou ale je, že na růst výplaty se rychle zapomíná. Dostanou-li zaměstnanci přidáno, většinou o tom za nějaké tři nebo čtyři měsíce ani neví.

Díky benefitům tak zaměstnanci mohou využívat to, co by si jinak nedopřáli. Ať už jde o vzdělávání, kvalitní a pravidelné stravování nebo lepší dovolenou. Důležitá je také podpora komunikace a sociálních vazeb. Ty můžou firmy zlepšit pomocí interních komunikačních kanálů nebo společných akcí, využívat ale lze i celou řadu moderních platforem.

vylepšujte interní komunikaci s Můj Up

Digitální nástroje jako oblíbený trend

Dnes už existuje spousta digitálních nástrojů, které rozvíjí zdravou firemní kulturu, zaměstnance motivují a posilují týmového ducha. Jedním z takových je třeba oblíbená platforma Můj Up, která nabízí nejrůznější online funkcionality. Můj Up zaměstnance baví a přirozeně se tak do dění ve firmě více zapojují. A to i ti, kteří pracují hybridně či vzdáleně.

Platforma nabízí např. měření spokojenosti prostřednictvím rychlých online anket, přes které mohou dát zaměstnanci vedení i potřebné impulsy. Díky funkci zeptejte se zaměstnavatele se mohou pracovníci zeptat vedení na vše, co je zajímá. Funkce novinky zpřístupní nejnovější firemní informace a pochvaly zase umožní ocenit práci kolegů.


Chci podpořit angažovanost svých zaměstnanců

    Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném na stránce Ochrana osobních údajů.

    Ruben Vančo

    Autor

    Ruben Vančo Marketing Manager

    otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…