Rostoucí inflace? Pomůžeme vám vyhrát!

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 4 minuty

Inflace dosahuje nevídaných výšin a ceny prakticky všeho rostou jako divé. Mnozí zaměstnanci přemýšlí, jak zvládnou nadcházející období, někteří volají po navýšení platu, aby vůbec vyšli a jiní dokonce zvažují změnu zaměstnání, aby mohli dosáhnout na zvýšení svého měsíčního příjmu. Prognózy nejrůznějších odborníků navíc hrozí, že s koncem roku se situace ještě přiostří. Jak vyváznout z této nelehké situace s lehkostí a bez ztráty kytičky?

rostoucí inflace

Řešení je na dosah!

Dejte najevo svou účast a prokažte, že všichni stojíte na stejné straně barikády. Kupní síla zaměstnanců se dál snižuje, ačkoli většina z nich už šetří všude, kde se dá. Současnou situaci nevyřeší ani plošné navýšení platů – vlastně spíš naopak. Je potřeba vymyslet dlouhodobé řešení, nejen záplatu na pár týdnů.

V této situaci mohou být vítězstvím pro všechny strany zaměstnanecké benefity. Ptáte se proč? Benefity jsou pro firmy daňově zvýhodněné, takže vám pomohou ušetřit potřebné finance. Administrativní zatížení při zřízení i navýšení je minimální a zaměstnancům vyšle jasnou zprávu – jejich situace vám není lhostejná a přistupujete k ní čelem. Víte, že si zaslouží víc a vy jim chcete pomoci alespoň částečně kompenzovat inflaci.

Zajímá vás, jak můžete svým zaměstnancům pomoci i vy, ale nevíte si s nastavením benefitů rady? Jsme tu pro vás.

Jak mohou benefity pomoci?

Cílené benefity jsou tím, po čem dnes zaměstnanci (hned po navýšení platů) touží nejvíce. Přinášíme vám tipy na nejžádanější benefity podle poptávky samotných zaměstnanců. Jejich zavedení nebo navýšení může udělat velký rozdíl v rozpočtech rodin zaměstnanců, navíc jsou všechny daňově zvýhodněné.

Příspěvek na stravování

Jednu z největších částek v rozpočtech domácností tvoří bez pochyby nákupy potravin. Tato položka je zároveň jednou z nejzasaženějších a ceny některých potravin vystoupaly i o desítky procent. Není proto řádným překvapením, že jeho navýšení či zavedení by aktuálně uvítalo velké procento zaměstnanců. Pravidelné stravování přispívá k lepší psychické pohodě, je prevencí obezity a snižuje procento výskytu dalších zdravotních obtíží a má pochopitelně vliv na celkovou kondici.

Příspěvek na dovolenou

Tento benefit není o nic méně důležitý než příspěvek na stravování. Je v zájmu firem, aby si jejich zaměstnanci dokázali pořádně odpočinout, protože nadcházející období bude pro mnoho společností náročné, a tak je potřeba, aby všichni byli odpočatí a připravení na cokoliv, co přijde. Příspěvek na dovolenou tak může pro zaměstnance představovat šanci, jak si užít pořádný a zasloužený relax, aniž by příliš zatížili rodinný rozpočet.

Volnočasové benefity

Tento příspěvek má velmi všestranné využití a možností je opravdu mnoho – od wellness pobytů v lázních, přes knihy a kino či divadlo až po cvičení. V současné době se také stále častěji než fyzické zdraví skloňuje ve všech pádech zdraví psychické. Rozhodně to není chyba. Vzhledem ke stále nejisté situaci kolem světové pandemie je však nezbytné nezapomínat na prevenci a posílení imunity, na které je teď ideální čas. Volnočasové benefity jsou k investici do zdraví jako stvořené

Všechny uvedené benefity představují skvělou investici, která se rozhodně vyplatí a vrátí se vám v podobě spokojených zaměstnanců, kteří jsou plně oddáni cílům vaší společnosti. Zaměstnavatelé, kteří vhodným způsobem investují do svých podřízených, mají prokazatelně menší fluktuaci. Zaměstnanci jsou celkově spokojenější, zdravější, nemusí se příliš zaobírat starostmi spojenými s inflací.


Potřebuji poradit s nastavením benefitů

    Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném na stránce Ochrana osobních údajů.

    Ruben Vančo

    Autor

    Ruben Vančo Marketing Manager

    otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…