Společnost Up Česká republika podpořila osoby s nemocí ALS

Tiskové zprávy

Na péči o pacienty s ALS přispěla firma částkou 125 tisíc korun, pomohou i zaměstnanci

Společnost Up Česká republika v rámci svých CSR aktivit podpořila organizaci ALSA grantem ve výši přes 125 tisíc korun. ALSA je jedinou organizací v České republice, která se zabývá podporou lidí s onemocněním ALS neboli amyotrofickou laterální sklerózou. Jde o zákeřné nevyléčitelné onemocnění, při kterém pacientům postupně selhávají orgány. V nedávné minulosti mu podlehl například britský astrofyzik Stephen Hawking.

Finanční podpora bude směřována do projektu „Mobilní multidisciplinární tým pro pacienty s ALS“. Úkolem speciálně vyškoleného týmu bude komunikace s lidmi s ALS a jejich rodinami, poskytování informací, spojení s lékaři či navrhování rehabilitačních postupů a další forma podpory. Vše bude probíhat na území bydliště nemocného ve spolupráci s organizacemi poskytujícími zdravotní, sociální a jinou péči.

Vedle finanční podpory plánuje společnost podpořit aktivity organizace ALSA i zapojením vlastních zaměstnanců v rámci firemního dobrovolnictví. „Pevně věřím, že i naše podpora může pomoci lidem s ALS žít kvalitnějším životem,“ říká Veronika Šatánková, CSR manažerka společnosti Up Česká republika.

Organizace ALSA se zároveň zařadila k dalším třem organizacím, se kterými společnost Up Česká republika dlouhodobě spolupracuje, a nejen finančně je podporuje. Jsou jimi organizace Dejme dětem šanci, Rosa a Cesta domů.

Kromě dlouhodobé podpory těchto organizací se společnost Up Česká republika se značnou spoluúčastí svých zaměstnanců pravidelně zapojuje do dalších charitativních projektů, jako jsou například materiální sbírky na pomoc onkologicky nemocných pacientů, podpora autismu v rámci celosvětové kampaně Light it blue, účast na charitativním Nočním běhu pro Světlušku a dalších.

V květnu loňského roku se společnost na půdě Poslanecké sněmovny také připojila k signatářům tzv. Charty diverzity, a potvrdila tak svou vůli nadále rozvíjet všeobecně tolerantní pracovní prostředí bez ohledu na věk, vyznání, pohlaví, sexuální orientaci či zdravotní stav.

foto 1
foto 2
Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…