České firmy zaostávají v péči o zdraví a wellbeing

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty


Zaměstnanci nevidí péči tuzemských firem o zdraví a wellbeing vůbec dobře. V této oblasti mají zaměstnavatelé ještě hodně co dohánět. Nejjednodušší a nejvýhodnější cestou, jak mohou firmy tuto oblast podpořit, jsou daňově uznatelné benefity.

Zajímá vás, jak můžete svým zaměstnancům pomoci i vy, ale nevíte si s nastavením benefitů rady? Jsme tu pro vás.

Jak hodnotí samotní zaměstnanci péči českých firem o psychické a fyzické zdraví pracovníků a o celkovou kvalitu života (tzv. wellbeing)? I na to hledal odpověď nejnovější průzkum Barometr zaměstnanců, který realizovala společnost Up Česká republika mezi více než tisícovkou respondentů z českých firem.

péče o wellbeing v českých firmách pokulhává

Péče o zdraví a wellbeing dopadla žalostně

Podle hodnocení zaměstnanců české firmy nejvíce zaostávají v péči o psychické a fyzické zdraví svých zaměstnanců a wellbeing. Tyto oblasti péče zaměstnanci hodnotí úplně nejhůř ze všech nabízených a firmy jim podle nich věnují nejmenší pozornost. Naopak nejlépe podle mínění zaměstnanců dbají zaměstnavatelé o smysluplnou náplň práce a dobrou pověst firmy.

Graf: Jak o níže uvedené oblasti ve Vašem současném zaměstnání dbá Váš zaměstnavatel?

Proč skončila péče o zdraví až na posledním místě?

Důvodů může být víc. Mnozí zaměstnavatelé se mohou obávat velkých nákladů za péči o zdraví svých zaměstnanců, nebo jim na to už opravdu nezbývají prostředky. Často také nemyslí strategicky, protože péče o zdraví přináší výhody spíše v dlouhodobém výhledu. Přitom péče o zdraví zaměstnanců přináší i spoustu pozitivních vedlejších efektů, jako je zvýšení spokojenosti, angažovanosti, snížení nemocnosti, fluktuace a nákladů na nábor a vzdělávání. A to už jsou velmi pádné argumenty.

Zdraví si zaslouží být prioritou

Nejjednodušším způsobem, který je výhodný pro zaměstnance i firmy, je péče o zdraví pomocí daňově uznatelných benefitů. Moderní benefit systémy eStravenka a eBenefity se řadí mezi nejoblíbenější benefity, zaměstnancům i firmám šetří čas a přináší navíc celou řadu výhod. Díky elektronické stravence eStravenka mohou zaměstnanci pečovat o zdraví pravidelnými obědy, které bývají jinak často zanedbávány. S eBenefity pak mají opravdu široké spektrum možností, které volnočasové benefity zvolí.  Jestli to bude fitko, kurz jógy, plavání, sauna, masáže nebo kultura či vzdělávání. Pořídit si lze dokonce i dovolenou za benefity.

Dopřejte proto svým zaměstnancům pořádnou dávku firemních benefitů, se kterými mohou pečovat o své zdraví. Uvidíte, že se to vyplatí jak vám, tak jim.Potřebuji poradit s nastavením benefitů

    Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném na stránce Ochrana osobních údajů.

    Ruben Vančo

    Autor

    Ruben Vančo Marketing Manager

    otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…