Chráníme vaše platby. Biometrické ověřování přes Up klíč

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 4 minuty

Digitalizace je skvělá věc, má ale i odvrácenou stranu: online prostředí je rájem podvodníků a zlodějů. Tak jsme jim dali utrum – v průběhu července spouštíme bezpečné, tzv. biometrické ověřování vašich plateb přes benefity. Pomocí aplikace UP KLÍČ je nově můžete potvrzovat na chytrém telefonu otiskem prstu nebo skenem vaší tváře. Pojďme se mrknout, jak to funguje.

biometrické ověřování přes Up klíč

On-line placení Česku kvete, stejně jako podvody

Češi milují online placení. V elektronických peněženkách v mobilu nebo na chytrých hodinkách máme digitalizované platební a kreditní karty, eStravenku, eBenefity nebo kartu All Inclusive. Je to komfortní, elegantní, moderní. A někdy také riskantní.

Internetoví podvodníci jsou velmi vynalézaví. Nejčastěji kradou „v malém“. Někdy se tváří jako vaše banka, jindy jako váš oblíbený e-shop, lékárna nebo třeba prodejce potravin.

Od července 2023 však můžete být naprosto v klidu díky biometrickému ověřování vašich plateb přes aplikaci Up Klíč.

Up Klíč „zamkne“ vaše platby před nenechavými prsty

Ověření otiskem prstu nebo skenem tváře nelze obejít. A právě na téhle výhodě stojí biometrické ověřování, jedna z nejbezpečnějších metod potvrzování internetových plateb u vybraných transakcí.

Pokud ještě biometrii nepoužíváte nebo neznáte, následuje přehledný návod, jak na to.

Krok po kroku k bezpečnému placení benefity:

 1. Stáhnete si aplikaci Up Klíč do chytrého telefonu z Google Play nebo App Store. Aplikace je samozřejmě zdarma.
 2. Do aplikace přidáte svou benefitní kartu nebo karty (All Inclusive, anebo eStravenku a eBenefity) tak, že zadáte prvních 6 číslic a poslední číslici čísla karty, a číslo vašeho mobilního telefonu.
 3. Na zadané telefonní číslo přijde formou SMS zprávy jednorázový kód.
 4. Jednorázový kód z vaší SMS zprávy zadáte do aplikace Up klíč.
 5. Poté zadáte vámi zvolený číselný kód, který si dobře zapamatujete.
 6. Vyberete metodu ověření – otisk prstu nebo sken obličeje, a nahrajete svůj otisk prstu nebo oskenujete obličej. Další variantou pro ověření je vámi zvolený číselný kód.
 7. Stisknete Uložit.

Jak probíhá platba na e-shopu s biometrickým ověřením

 1. Na mobilu nebo na počítači si na e-shopu vyberete zboží nebo službu, přejdete k platbě a zaplatíte.
 2. E-shop vás vyzve k ověření platby přes Up Klíč (u vybraných transakcí).
 3. On-line ověření: Potvrdíte platbu v aplikaci Up Klíč otiskem prstu, skenem obličeje nebo vámi zvoleným číselným kódem.
  Offline ověření (dvě možnosti): Aplikací Up Klíč oskenujete QR kód ze stránky platební brány e-shopu.
  Nebo opíšete číselný údaj ze stránky platební brány do aplikace Up Klíč, která vygeneruje číselný kód. Ten následně zadáte do políčka v platební bráně.
 4. Máte nakoupeno. Bezpečně a pohodlně.

Jsme rádi, že jsme k tomu novou aplikací Up Klíč mohli přispět. Stejně jako kartami All Inculsive, eStravenka a eBenefity.

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…