Firmy se nehodnotí pouze podle mzdy

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty


I když je mzda pro české zaměstnance důležitá, pro 84 % pracovníků jsou důležité i jiné hodnoty. Je to např. spokojenost v práci, pochvaly, vzdělávání, příspěvky na stravování, ale i možnost kvalitního odpočinku.

Zajímá vás, jak můžete svým zaměstnancům pomoci i vy, ale nevíte si s nastavením benefitů rady? Jsme tu pro vás.

Co myslíte, podle čeho hodnotí své zaměstnavatele čeští zaměstnanci? Je to podle výše mzdy? Nebo mají vliv jiné faktory? I nad touto oblastí se zamýšlel nejnovější průzkum Barometr zaměstnanců, který realizovala společnost Up Česká republika mezi více než tisícovkou respondentů z českých firem.

firmy se podle mzdy nehodnotí

Pouze 16 % zaměstnanců hodnotí firmu jen podle výše mzdy

Mzda je pro pracovníky samozřejmě velmi důležitá a respektovaný a silný zaměstnavatel vždy umí své lidi adekvátně ocenit. Proto také téměř nikdo z dotázaných mzdě nepřisuzuje méně než 20% váhu.

Na druhé straně pouze 16 % zaměstnanců hodnotí svou firmu jen a pouze podle mzdy. Pro zaměstnance totiž peníze zdaleka nejsou to jediné a klíčové, podle čeho hodnotí, zda je firma dobrá nebo špatná. Pro zbylých 84 % pracovníků jsou důležité i jiné hodnoty.

jaký význam má pro zaměstnance výše mzdy

Chytrý zaměstnavatel své pracovníky opečovává moderními zaměstnaneckými benefity

Vyšší plat totiž málokdy automaticky znamená i vyšší kvalitu života. Důležité jsou hodnoty, jako např. spokojenost v práci, dobré vztahy v týmu a slovní pochvaly, uznání a ocenění od šéfa. Nebo možnost rozvoje a vzdělávání. Žádaná je i podpora flexibility a slaďování pracovního, osobního a rodinného života, stejně jako možnost využívat příspěvky na stravování a pracovní benefity, které pečují o fyzické i psychické zdraví. Skvělé a oblíbené jsou i moderní volnočasové benefity, ze kterých si každý vybere podle svého. A právě tak by to v moderní firmě mělo být.

S eBenefity a eStravenkou je řešení jednoduché

Spoustu z výše zmíněných benefitů mohou firmy velmi jednoduše a flexibilně zavést a realizovat s elektronickými benefit kartami eBenefity a eStravenka. Podpoří tak nejen pravidelné stravování zaměstnanců, které je pro zdraví klíčové, ale nabídnou i spoustu volnočasových benefitů a aktivit. Zaměstnanci si tak mohou dopřát to, co by si čistě jen ze mzdy sami v mnoha případech nedopřáli.

Navíc v aplikaci j Up lze jednoduchým způsobem pozitivně zapracovat na firemní kultuře a podpořit týmového ducha se spoustou online funkcionalit.

Tak přemýšlejte nad využitím eBenefitů a eStravenky i u vás. Určitě se to pozitivně odrazí na loajalitě, zaměstnanci budou nadšeni a vy budete v očích všech prostě sUper zaměstnavatel!Potřebuji poradit s nastavením benefitů

    Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném na stránce Ochrana osobních údajů.

    Ruben Vančo

    Autor

    Ruben Vančo Marketing Manager

    otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…