Jak je na tom loajalita zaměstnanců?

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty

Vnímají čeští pracovníci firmu, ve které pracují, pozitivně? Doporučili by ji svým známým? Nadpoloviční většina rozhodně ne! Přitom právě na zvýšení loajality svých zaměstnanců mohou firmy úspěšně a jednoduše zapracovat s moderními zaměstnaneckými benefity.

Zajímá vás, jak můžete svým zaměstnancům pomoci i vy, ale nevíte si s nastavením benefitů rady? Jsme tu pro vás.

Jaký vztah mají zaměstnanci ke své firmě? Doporučili by ji s čistým svědomím svým známým? I této oblasti se věnoval nejnovější průzkum Barometr zaměstnanců, který realizovala společnost Up Česká republika mezi více než tisícovkou respondentů z tuzemských firem.

Jak je na tom loajalita zaměstnanců?

Svého zaměstnavatele by doporučil pouze jeden ze sedmi dotázaných

České firmy si nevysloužily pěknou vizitku. Pouze 14 % zaměstnanců by s čistým svědomím doporučilo svým známým v profesi, aby se nechali zaměstnat u stejného zaměstnavatele. Naopak nadpoloviční většina by takovou volbu nedoporučila. Výrazně hůře si čeští zaměstnanci stojí u žen.

Doporučili by zaměstnanci svého zaměstnavatele ostatním?

Jak podpořit loajalitu zaměstnanců?

Strategií, jak mohou zaměstnavatelé zvýšit loajalitu svých pracovníků, je spousta. V základu ale vždy stojí zájem a péče o lidi. Konkrétně se pak aktivity mohou zaměřovat na spravedlivé odměňování, zaměstnanecké benefity, podporu zdraví a odpočinku, transparentní firemní komunikaci a zájem o názory zaměstnanců, pochvaly a ocenění, podporu vzdělávání a slaďování osobního a pracovního života.

Pomoct mohou zaměstnanecké benefity

Většinu těchto aspektů lze úspěšně podpořit velmi jednoduše, a to moderními firemními benefity eStravenka a eBenefity. Nejenže jsou pro zaměstnance výhodné, ale umožní i aktivní podporu zdravého životního stylu pravidelným stravováním a efektivním odpočinkem. Volnočasové benefity eBenefity mají univerzální využití, což znamená, že si každý jednoduše vybere podle svého.

V neposlední řadě získá zaměstnavatel s těmito benefity i spoustu nástrojů pro rozvoj firemní kultury a komunikace. Díky platformě Můj Up má k dispozici funkce, které jsou online a velkou výhodou je, že zaměstnance baví a sami se tak do jejich používání dobrovolně zapojují. Mezi nejoblíbenější patří Pozvání na oběd, Pochvaly mezi kolegy, nadřízenými a podřízenými a díky Profilům zaměstnanců se pak bude tým lépe znát. Novinky, Ankety a Zeptejte se zaměstnavatele zase umožní pružnou komunikaci napříč firmou.

Benefity mají na spokojenost a motivaci zaměstnanců velký vliv. Zaměstnanci to vnímají a oceňují snahu, že se o ně firmy zajímají a pečují.Potřebuji poradit s nastavením benefitů

    Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném na stránce Ochrana osobních údajů.

    Ruben Vančo

    Autor

    Ruben Vančo Marketing Manager

    otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…