Jak kompenzovat snížení reálných mezd? Ve hře je především podpora stravování

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty

Někteří zaměstnavatelé k podpůrným opatřením svých zaměstnancům již sáhli, jiní se teprve letos či v příštím roce chystají. Každopádně drtivá většina z nich cesty, jak pomoci svým zaměstnancům zvládnout vysokou inflaci, hledá. Podle nového projektu Barometr zaměstnavatelů, ve kterém byli osloveni zástupci téměř 900 firem, je v současné době v hledáčku personalistů nejčastěji zvýšení příspěvků na stravování.
Jak kompenzovat snížení reálných mezd?

V jakým oblastech chtějí personalisté zaměstnance podpořit?

V rámci projektu vybírali oslovení personalisté z 11 různých oblastí, ve kterých by rádi své zaměstnance v následujícím roce podporovali. Výsledky byly poměrně jednoznačné. Stravování by chtěli podporovat všichni dotazovaní, 1/4 firem dokonce plánuje v příštím roce příspěvky na stravování navyšovat. V očích personalistů se jedná o nejúčinnější formu podpory v době, kdy reálná mzda nebezpečně klesá.

Další atraktivní formou je podpora fyzického zdraví, ať už se jedná o sport, masáže či nákup léků. V příštím roce mohou očekávat tuto formu podpory více než 2/3 zaměstnanců, více než desetina se dočká navýšení. A prim budou hrát také podpora vzdělávání a rozvoj digitální gramotnosti. Ve vzdělávání plánuje posílit podporu dokonce pětina firem.

A kde se naopak personalisté hodlají do větších „akcí“ nepouštět? Je to jednoznačně péče o krásu, jako jsou kosmetické procedury či kadeřnictví apod.

Jak kompenzovat snížení reálných mezd?

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…