Jak se podle zaměstnanců budou vyvíjet firemní benefity?

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty


Čeští zaměstnanci se omezování příliš neobávají, spíše firemní benefity očekávají na stejné úrovni, jako vloni. Kdyby ovšem firmy chtěly péči o zaměstnance omezit, rapidně by to snížilo motivaci pracovníků a začali by se poohlížet jinde.

Zajímá vás, jak můžete svým zaměstnancům pomoci i vy, ale nevíte si s nastavením benefitů rady? Jsme tu pro vás.

Jak vidí čeští zaměstnanci vývoj firemních benefitů? I to je jedna z oblastí, kterým se věnuje nejnovější průzkum Barometr zaměstnanců, který realizovala společnost Up Česká republika mezi více než tisícovkou respondentů z tuzemských firem a společností.

firemní benefity a zaměstnanci

Většina zaměstnanců letos omezování nepeněžních benefitů nečeká

V současné době dostává zaměstnanecké benefity 8 z 10 českých zaměstnanců. Téměř polovina z nich dostává v práci benefity už delší dobu, naopak 20 % nemá benefity vůbec žádné. Omezování benefitů se obává pouze 13 % respondentů, nejčastěji jsou to ti z veřejného sektoru, nejstarší zaměstnanci a zaměstnanci s vysokoškolským vzděláním.

Většina zaměstnanců také neočekává, že se celková hodnota benefitů a portfolio jejich nabídky letos zvýší. Myslí, že spíše zůstanou na stejné úrovni jako vloni. A pokud by k nějakým změnám přece jen došlo, bude to spíš omezení.

firemní benefity ve vaší firmě

Jak by pracovníci reagovali na zhoršení péče a benefitů pro zaměstnance?

Pokud by ve firmách došlo ke zhoršení pracovních podmínek a péče o zaměstnance, což znamená například zhoršení pracovního prostření kvůli úsporám nebo omezení rozsahu benefit programů, třetina lidí by to reagovala především výrazným snížením pracovní motivace. Další třetina by si zkrátka začala hledat jinou práci, aniž by o tom někomu řekla. A to jistě pro firmy není žádoucí.

firemní benefity ve vaší firmě

Zaměstnavatelé, hledejte optimální řešení! Daňově uznatelné benefity

Skvělý zaměstnavatel se od toho průměrného liší tím, že pro své zaměstnance hledá neustále ty nejlepší možnosti. Firmy by proto od benefitů rozhodně neměly upouštět. Nepeněžní benefity jsou daňově výhodné pro firmy i pro zaměstnance a v České republice je to navíc tradiční a oblíbená forma péče o zaměstnance.

Nejoblíbenější benefity jsou pak podpora pravidelného stravování a volnočasových aktivit. To vše v efektivní, flexibilní a moderní podobě nabízí např. elektronická stravenka eStravenka a benefitní karta eBenefity. Elektronické platební karty ušetří čas jak samotným zaměstnancům, tak i HR oddělení. Benefity jsou také pro firmy velkou konkurenční výhodou a součástí firemní kultury a image. Firmy s benefity jsou pro uchazeče mnohem atraktivnější, což snižuje náklady na nábor. Zaměstnanci jsou v takové firmě také více spokojení a stabilizovaní. Vsaďte proto na flexibilní firemní benefity i vy!Potřebuji poradit s nastavením benefitů

    Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném na stránce Ochrana osobních údajů.

    Ruben Vančo

    Autor

    Ruben Vančo Marketing Manager

    otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…