Jsme certifikovaná „Firma pro zdraví“

Společenská odpovědnost

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Up Česká republika získala prestižní cenu „Firma pro zdraví“.  Ocenění získávají zaměstnavatelé, kteří o zdraví svých zaměstnanců intenzivně pečují. Získat tuto certifikaci není jednoduché, firma musí splňovat spoustu kritérií.


vedení firmy s certifikátem od Firma pro zdraví

V Up Česká republika se pyšníme certifikátem kvality a značkou Firma pro zdraví. Lidé a péče o ně patří totiž u nás k těm nejdůležitějším hodnotám. I proto neustále sledujeme nejnovější HR trendy, abychom mohli nabízet jen to nejlepší. Jsme moderní firma, která se nebojí inovovat, jít s dobou.

Péče o zdraví zaměstnanců u nás není prázdná fráze

Naši lidé jsou v práci rádi. O „lidské zdroje“ totiž dbáme. Klademe důraz na lifebalance, přátelskou a uvolněnou atmosféru, vzdělávání a nabízíme velkou škálu nadstandardních benefitů.

V rámci péče o zaměstnance je klíčová i oblast podpory zdraví a prevence. Víme, že zdraví je to nejcennější a bez něj bychom toho moc nedosáhli. Uvědomujeme si také obrovský potenciál vlivu, který coby moderní zaměstnavatel v této oblasti máme.

Pořádáme pro zaměstnance např. workshopy na nejrůznější témata péče o zdraví, podporujeme pravidelné stravování během pracovní doby (máme plně hrazené stravenky), naši pracovníci mohou využít ELA Assistant (individuální podporu řešení nejrůznějších životních situací). A mnoho a mnoho dalšího.

A proč o zdraví zaměstnanců vůbec pečovat? Pracovníci, kteří dbají o zdravý životní styl, jsou v lepší fyzické i psychické kondici, jsou výrazně spokojenější a méně nemocní. A my opravdu chceme, aby se cítili v pohodě a zdraví. Opravdový zájem a péče o zdraví jsou na pracovním trhu také velká konkurenční výhoda. I proto o šikovné a kvalitní lidi nemáme nouzi.

certifikát od Firma pro zdraví pro Up Česká republika

Co musí splňovat firmy oceněné značkou Firma pro zdraví?

Není to úplně jednoduché. Certifikaci získají jen ty firmy, které se o zdraví svých zaměstnanců starají daleko víc, než jak jim zákon ukládá. Pracovníky v této oblasti inspirují, motivují a vzdělávají, podporují zdravotní gramotnost, informovanost a rozvoj osobní zodpovědnosti za zdraví. Zavádějí a vyhodnocují cílené programy péče o zdraví a podpory zdravého životního stylu. Kritérií, které jsme pro ocenění museli úspěšně splnit, byla celá řada.

Odbornými garanty projektu Firma pro zdraví jsou věhlasní odborníci, jako např. prof. Cyril Höschl (oblast duševního zdraví a prevence psychických onemocnění), prof. Eva Králíková (prevence závislostí) nebo prof. Jan Žaloudík (prevence nádorových onemocnění). Slavnostní představení firem a ocenění značkou Firma pro zdraví probíhá každoročně na půdě Senátu Parlamentu České republiky.


Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…