Motivační platforma Můj Up získala ocenění za nejlepší mobilní aplikaci v soutěži IEA 2023

Tiskové zprávy

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Společnost Up Česká republika, specialista na péči o zaměstnance, v letošním roce zásadně inovovala svou motivační platformu Můj Up, ve které kromě nabídky a správy benefitů spustila i revoluční nástroje k zajištění zdravé firemní kultury. Čím dál tím využívanější mobilní verze platformy Můj Up získala díky tomu v prestižní soutěži efektivity digitálních projektů IEA 2023 prvenství v kategorii Mobilní aplikace a třetí místo v oboru Lidské zdroje a personalistika.

Soutěž Internet Effectiveness Awards je nejvýznamnější českou soutěží efektivity digitálních projektů, kterou od roku 2005 pořádá Asociace dodavatelů internetových řešení. V letošním ročníku prestižní soutěže se opět utkaly společnosti i instituce v jedenácti oborech a osmi typech řešení. Efektivitu a přínosy konkrétních projektů vždy hodnotí porota složená z odborníků na digitální řešení.

Z projektů v kategorii mobilní aplikace letos tuto 16člennou odbornou nejvíce zaujala jednotná digitální motivační platforma Můj Up pro zaměstnavatele a jejich zaměstnance. Konkrétně zvýšení používání aplikace stávajícími uživateli, ke kterému výrazně přispěla řada letošních inovací a nových modulů.

„Toto ocenění potvrzuje, že jsme již několik let nejinovativnějším hráčem na trhu zaměstnaneckých benefitů a péče o zaměstnance. Jsme rád, že cesta inovací v oblasti HRtech a vývoje platforem pro zapojení a motivaci zaměstnanců se ukázala být správnou,“ říká k ocenění Stéphane Nicoletti, generální ředitel společnosti
Up Česká republika.

Benefity, motivace a pracovní pohoda v jednom balíčku

Platforma Můj Up slouží zaměstnancům firem ke správě účtu vázaného na kartu eStravenka nebo eBenefity již 6 let a na začátku roku 2023 prošla zásadní proměnou. Nové rozšířené řešení Můj Up Universo+ nenabízí „jen“ benefity, slevy či efektivní správu účtů v uživatelsky příjemném a moderním prostředí, ale především nové nástroje, jejichž využívání má za cíl výrazně zlepšit celou firemní kulturu, a posílit tak efektivitu firem.

Klíčovou novinkou se stal modul Měření spokojenosti, prostřednictvím kterého lze formou online dotazníku pravidelně zjišťovat spokojenost zaměstnanců. Doprovodnými nástroji jsou pak moduly Anketa a Zeptejte se zaměstnavatele. Další nové prvky a moduly mají za cíl oživit vazby mezi zaměstnanci v hybridním pracovním režimu i celkovou firemní atmosféru.

Jednou z takových funkcí je možnost vytvořit si na svém profilu v aplikaci Můj Up vlastní medailonek, vyhledat na platformě svého kolegu a chatovat. Platforma pracuje i s prvky gamifikace, které vedou k posílení vztahů jak s kolegy, tak i se zaměstnavatelem. Nové moduly umožňují kolegům dále také popřát k svátku či narozeninám, pozvat kolegu na oběd nebo ho pochválit za dobrou práci. Modul Bazar zase umožňuje vzájemné obchodování zaměstnanců se zbožím z druhé ruky.

„Novinky umožnily zaměstnavatelům i HR specialistům mít o zaměstnancích a jejich problémech i přáních více informací, a také jednoduše nalézt to nejlepší řešení v dané situaci. Zároveň výrazně přispěly k tomu, že sami zaměstnanci začali platformu Můj Up mnohem více využívat. Dnes v ní máme přes 300 tisíc uživatelů a čím dál tím víc roste právě mobilní přístup do platformy, který využívají už 2/3 uživatelů,“ popisuje Nicoletti.

Čtyři ocenění pro jednoho zadavatele

Kromě primátu mezi mobilními aplikacemi si Můj Up odnesl ocenění i v kategorii Lidské zdroje a personalistika. Společnost Up Česká republika se zároveň se 4 oceněními zařadila mezi nejúspěšnější zadavatele letošního ročníku. Dvě ocenění získala totiž také její platforma Aktivní město, která má za cíl podporovat aktivní trávení volného času občanů. Aktivní město se pro rok 2023 stalo vůbec nejefektivnějším digitálním projektem ve státním sektoru a 2. místo obsadilo v kategorii Digitální transformace. Na projektu Můj Up spolupracuje Up ČR se společnostmi FG Forrest a Spring systems, na projektu Aktivní město pak se Spring systems.

„Soutěž Internet Effectiveness Awards už od roku 2005 hodnotí měřitelné přínosy přihlášených projektů – nejde tedy o líbivost, ale o efektivitu. Máme velkou radost, že se letos přihlásilo ještě více projektů než loni a o prestižní ocenění zabojovaly firmy a instituce všech velikostí. Porota měla i letos velmi těžké rozhodování, projekty byly skutečně kvalitní,” uvedl Radovan Jelen, předseda správní rady Asociace.BIZ, která soutěž IEA organizuje.

Kompletní výsledky najdete přímo na stránkách www.iea.cz. Více informací o platformě Můj Up najdete na www.mujup.cz.

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…