Návrat do normálu mohou zkomplikovat závislosti

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty

Náchylnost k závislostem, kterou přinesla pandemie a práce z domova, nám může zkazit radost z ústupu covidové éry. Konkrétně můžeme vinit nedostatek společenského života, strach o blízké a práci nebo změnu režimu a nové povinnosti spojené například s distanční výukou.

2022 02 Novinka benefity na webu v2

Ne každý to ustojí, a tak sáhne třeba po sladkostech, počítačových hrách, nebo alkoholu. Podobně se v tomhle případě mohou cítit studenti na distanční výuce i zaměstnanci na nuceném home officu. V domácnostech pak stoupá míra agrese právě k vůli alkoholu, a u žáků naopak klesá schopnost vstřebávat nové vědomosti. Rizikem může být také workoholismus zapříčiněný nejasně rozděleným časem na práci a volný čas.

To, že z domova během pandemie pracovali víc, přiznává 85 % zaměstnanců. Z toho důvodu jim nezbývá čas na rodinu, koníčky a společenské vazby. Pro firmy ale workoholik v žádném případě není výhrou. Důsledkem workoholismu je totiž porucha soustředění, podrážděnost, impulzivita a v důsledku tedy zhoršení pracovního výkonu.

Jako prevence mohou fungovat zaměstnanecké benefity. Obor vcelku pružně zareagoval na digitalizaci našich životů. Díky tomu je v nabídce například online jóga, jazykové kurzy a nebo i konzultace s psychologem.

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…