Nejtíživější téma zaměstnanců jsou rodinné finance

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty

V novém projektu Barometr zaměstnavatelů jsme oslovili zástupce téměř 900 firem, abychom zjistili, která témata považují v očích zaměstnanců za nejproblematičtější. Doba není jednoduchá, a tak bohužel bylo z čeho vybírat. Co zaměstnance pálí nejvíc a čemu naopak nevěnují pozornost?

rodinné finance

Co zaměstnance trápí nejvíce?

Oslovení personalisté mohli vybírat ze 14 různých oblastí, výsledky přesto byly jednoznačné. 4/5 firem považují v současnosti za nejtíživější téma svých zaměstnanců rodinné finance, konkrétně růst životních nákladů v porovnání se mzdou. A není se co divit. Hospodářská krize s rekordní inflací tvrdě dopadla na domácnosti a mnoho zaměstnanců má pocit, že pracují jen proto, aby zaplatili účty.

Také další hojně zmiňovaný problém s nejistotou ohledně rodinných financí úzce souvisí. Téměř polovina personalistů totiž řadí mezi největší potíže dnešních zaměstnanců únavu a vyčerpání, které často pramení právě z nejisté finanční situace a dalšího ekonomického vývoje.

Které problémy patří momentálně u zaměstnanců naopak mezi okrajové? Podle personalistů zaměstnance už prakticky vůbec netíží covid a s ním související komplikace, netrápí je ale ani obavy z přílivu uprchlíků a růst nákladů na home office. Všechny odpovědi a jejich četnost si můžete prohlédnout v tabulce níže. 👇

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…