Používáte už bezpečné biometrické ověřování přes Up Klíč?

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 4 minuty

Už od července 2023 můžete využívat biometrické ověřování online plateb u vašich elektronických benefitních karet pomocí aplikace Up Klíč. Jde o nejbezpečnější možnost, kterou pro vás navíc neustále vylepšujeme a inovujeme.

biometrické ověřování - Up Klíč

V Up Česká republika se staráme o to, aby byly vaše platby bezpečné. Proto jsme pro vás od letošního července připravili novinku, kterou už mnozí z vás hojně využívají. Je jí biometrické ověřování vašich plateb prostřednictvím otisku prstu nebo skenu obličeje pomocí aplikace Up klíč.

Zajímá vás, jak můžete svým zaměstnancům chránit platby, ale nevíte si s nastavením rady? Jsme tu pro vás.

Up klíč je online bezpečí, které pro vás neustále zlepšujeme

Platby přes internet jsou sice oblíbené, rychlé a moderní, ale ruku v ruce s nimi přibývá i  čím dál tím víc sofistikovaných internetových podvodů. Často je vůbec nepoznáte, vypadají třeba jako komunikace s vaší bankou nebo oblíbeným e-shopem. Internetové podvody ale nemají šanci, pokud máte biometrické ověřování. To je totiž zaručeně nejbezpečnější metoda potvrzování internetových plateb, protože otisk prstu nebo sken obličeje nelze obejít.

Všechna prostředí pro vás navíc neustále inovujeme a zajišťujeme ještě vyšší bezpečnost.

Jaký je postup práce s Up klíčem?

Pokud ještě nemáte s biometrickým ověřováním zkušenosti, máme pro vás pár jednoduchých bodů, díky kterým vše hravě zvládnete. Jak tedy postupovat?

 • Stáhněte si aplikaci Up klíč do mobilu z Google Play nebo App Store.
 • Přidejte do aplikace své benefitní karty (All Inclusive, eStravenku nebo eBenefity) zadáním prvních 6 číslic a poslední číslici čísla karty a číslo mobilu.
 • Na mobil přijde SMS s jednorázovým kódem, který zadáte do aplikace Up klíč.
 • Pak zadáte vlastní číselný kód, který si dobře zapamatujete.
 • Vyberete metodu ověření – otisk prstu nebo sken obličeje a zvolené nahrajete. Další variantou pro ověření je vámi zvolený číselný kód. Dáte Uložit.

Při online platbě s biometrickým ověřením pak postupujte takto:

 • V e-shopu si vyberete zboží nebo službu, přejdete k platbě a zaplatíte.
 • E-shop vás vyzve k ověření platby přes Up klíč (u vybraných transakcí).
 • Ověření může být online i offline. Při online ověření potvrdíte platbu v aplikaci Up klíč buď otiskem prstu, skenem obličeje nebo vámi zvoleným číselným kódem.
  U offline ověření máte dvě možnosti. Buď aplikací Up klíč oskenujete QR kód ze stránky platební brány e-shopu, nebo opíšete číselný údaj ze stránky platební brány do aplikace Up klíč, která vygeneruje číselný kód. Ten následně zadáte do políčka v platební bráně.
 • Hotovo! Jednoduché, že?

Pokud ještě biometrické ověřování nemáte, tak neváhejte a pojďte do toho! Je to nejbezpečnější,  velmi jednoduché a pohodlné. Uvidíte, že už nebudete chtít své platby ověřovat jinak.


Chci pro své zaměstnance bezpečné platby

  Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném na stránce Ochrana osobních údajů.

  Ruben Vančo

  Autor

  Ruben Vančo Marketing Manager

  otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…