V čem se mají podle zaměstnanců tuzemské firmy zlepšit?

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty


České společnosti by měly zapracovat především na férovém odměňování a zaměstnaneckých benefitech. Zaměstnanci by ocenili i větší péči o pracovní vztahy, zdraví a otevřenou komunikaci.

Zajímá vás, jak můžete svým zaměstnancům pomoci i vy, ale nevíte si s nastavením benefitů rady? Jsme tu pro vás.

Jaké největší rezervy vnímají zaměstnanci tuzemských firem u svých zaměstnavatelů? Na čem by firmy měly zapracovat nejvíce? Odpověď i na tuto otázku hledal nejnovější průzkum Barometr zaměstnanců, který realizovala společnost Up Česká republika mezi více než tisícovkou respondentů z českých firem.

v čem se mají podle zaměstnanců tuzemské firmy zlepšit?

Největší rezervy vidí zaměstnanci v oblasti odměňování

Velké pole pro zlepšení vidí pracovníci firem v oblasti finančního ohodnocení. 56 % dotázaných míní, že by firmy měly zapracovat na férovějším mzdovém ohodnocení, které odráží individuální dovednosti jednotlivých pracovníků a jejich nasazení. To vše by měl zaměstnavatel vidět a transparentně zohlednit. Dalších 45 % pak vidí rezervy v ohodnocení formou zaměstnaneckých benefitů a bonusů.

Finanční odměna formou pravidelné mzdy je pro zaměstnance samozřejmě důležitá, ale její naprosté vedení na škále významnosti oproti loňskému roku mírně kleslo. Pracovníci si čím dál více uvědomují význam, výhodnost a také potřebnost firemních benefitů a péče o zaměstnance.

Ve kterých oblastech by se měl Váš zaměstnavatel především zlepšit?

Firmy mají zapracovat i na pracovních vztazích a péči o zdraví

Čtvrtina dotázaných uvedla, že by firmy měly podpořit lepší vztahy na pracovišti, mezi kolegy i nadřízenými a celkovou atmosféru. Pro stejné množství lidí je důležité, že zaměstnavatele zajímají názory a potřeby zaměstnanců, zjišťuje je a slyší. Důležitá je i péče o fyzické a psychické zdraví, pochvaly a slovní neformální ohodnocení, stejně jako podpora otevřené komunikace.

Benefity od Up jsou moderní „3v1“

Benefit systém eStravenka a eBenefity je moderní a flexibilní „3v1“. Podpoří totiž odměňování, zdraví i firemní kulturu. Pro zaměstnavatele je to jednoduché. Benefity jsou výhodné a daňově uznatelné pro zaměstnance i firmu. Pracovníkům tak dopřejí podporu zdravého životního stylu díky pravidelným obědům a nabídnou širokou škálu volnočasových aktivit, které si mohou sami vybrat z nabídky sportu, wellness, kultury, dovolené či vzdělávání. V rámci platformy Můj Up pak navíc firmy získají mnoho trendy online funkcí, které oživí firemní kulturu a otevřenou komunikaci.Potřebuji poradit s nastavením benefitů

    Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném na stránce Ochrana osobních údajů.

    Ruben Vančo

    Autor

    Ruben Vančo Marketing Manager

    otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…