Víte, co má největší vliv na spokojenost v práci?

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty


Co potřebují čeští zaměstnanci, aby mohli říct, že jsou v práci spokojení? Mimo mzdy a zaměstnaneckých benefitů jsou to dobré pracovní vztahy, celková atmosféra a fungující komunikace. Důležitá je také péče o psychické a fyzické zdraví.

Zajímá vás, jak můžete svým zaměstnancům pomoci i vy, ale nevíte si s nastavením benefitů rady? Jsme tu pro vás.

Jaké jsou klíčové faktory, které mají vliv na spokojenost v práci? I tuto otázku si kladl nejnovější Barometr zaměstnanců, který realizovala společnost Up Česká republika mezi více než tisícovkou respondentů z českých firem.

Víte, co má největší vliv na spokojenost v práci?

Důležitá je materiální stránka, ale i pracovní vztahy a zdraví

Vedle pracovních benefitů a mzdového ohodnocení, které odpovídá dovednostem a pracovnímu nasazení, jsou pro zaměstnance českých firem nejdůležitější dobré pracovní vztahy, celková atmosféra ve firmě a komunikace napříč firmou. Důležitou stránkou je i péče o psychické a fyzické zdraví, které dostává, obzvlášť v dnešní napjaté době, pořádně „zabrat“.

faktory důležité pro spokojenost v práci

Méně důležité? Například CSR

Mezi oblasti, které jsou pro české zaměstnance důležité méně, se řadí např. CSR neboli společenská odpovědnost firmy. Jako méně důležité hodnotí pracovníci i každoroční hodnocení osobního výkonu a zpětnou vazbu.

Tip pro firmy? Dbejte na benefity pro zaměstnance

Péče o zaměstnance je oblast, které by se měla v dnešní době věnovat každá společnost, která chce mít stabilní pracovníky. Protože s těmi úspěch firmy stojí i padá. Mimo to, že mají nepeněžní benefity přímý vliv na celkovou spokojenost v práci, zvyšují i produktivitu a loajalitu zaměstnanců. Zajímavé portfolio benefitů také láká talenty a snižuje náklady na nábor.

Příspěvky na stravování i nabídka volnočasových benefitů má přímý pozitivní vliv na psychické i fyzické zdraví zaměstnanců. Ideální je pak cafeteria systém, ze kterého si každý pracovník vybere podle svého. Toto vše nabízí nejoblíbenější benefity eBenefity a eStravenka.

A jak jste na tom vy ve vaší firmě? Pečujete o své zaměstnance s pomocí firemních benefitů? Pokud ještě ne, ozvěte se a rádi s vámi vše nezávazně zkonzultujeme.Potřebuji poradit s nastavením benefitů

    Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném na stránce Ochrana osobních údajů.

    Ruben Vančo

    Autor

    Ruben Vančo Marketing Manager

    otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…