Zaměstnanci mají letos v plánu hlavně odpočívat

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty


Čeští zaměstnanci by rádi konečně trochu zvolnili a věnovali čas a energii sobě. Letos mají v plánu více odpočívat a vzdělávat se. Zaměstnavatelé jim v tom mohou velmi jednoduše vyjít vstříc pomocí flexibilních benefitů ve formě cafeterie, ze které si každý vybere benefity podle svého gusta.

Zajímá vás, jak můžete svým zaměstnancům pomoci i vy, ale nevíte si s nastavením benefitů rady? Jsme tu pro vás.

Jaké mají zaměstnanci českých firem pro rok 2024 přání a předsevzetí, pokud jde o jejich práci? I na to odpovídá nejnovější průzkum Barometr zaměstnanců, který realizovala společnost Up Česká republika mezi více než tisícovkou respondentů z tuzemských firem a společností.

odpočinek s benefity je snadný

Zaměstnanci chtějí hlavně více odpočívat a vzdělávat se

Pracovníci českých firem a společností dobře vnímají už dlouho přetrvávající rekordní inflaci, zdražování, nervozitu, stres a velký pracovní tlak, který s tím vším souvisí. Právě proto nejvíce zaměstnanců v rámci průzkumu uvedlo, že pokud letos v práci plánují nějaké změny, tak je to především věnovat více času kvalitnímu odpočinku. Chtějí tak konečně trochu zvolnit a předejít zdravotním dopadům zvýšené zátěže. 

Druhá nejčastější změna, kterou by zaměstnanci letos v práci rádi realizovali, je větší investice času a energie do profesního vzdělávání. To jim může pomoct zvýšit konkurenceschopnost, finanční ohodnocení a předejít i možnému ohrožení ze strany rozvíjejících se technologií.

s odpočinkem pomůžou pracovní benefity

Nejschůdnější cesta, jak zaměstnance podpořit, jsou flexibilní pracovní benefity

Chytrý zaměstnavatel se o své zaměstnance zajímá a vždy hledá nejlepší řešení výhodné pro všechny. V případě, že je letošním hlavním cílem zaměstnanců odpočinek a vzdělávání, je nejjednodušší cestou posílení zaměstnaneckých benefitů právě v této oblasti. Protože z odpočatých a vzdělaných zaměstnanců těží i firma samotná!

A jak na to? Díky modernímu benefit systému eBenefity si mohou zaměstnanci ve formě cafeterie sami vybrat, za co své volnočasové benefity utratí. Jestli si po práci zajdou odpočinout na koncert, do kina, zasportovat si, zrelaxovat se do wellness nebo si pořídí třeba rovnou dovolenou za benefity. Ty lze čerpat i na různé vzdělávací kurzy nebo za ně pořídit třeba knihy s oblíbenou tématikou. eBenefity nabízí opravdu široké spektrum variant, že kterých lze vybírat. To vše navíc s flexibilní a moderní elektronickou kartou, která ušetří čas zaměstnancům i firmě. A platit s ní lze i pomocí Apple Pay a Google Pay!

Příspěvky na vzdělávací a volnočasové aktivity jsou navíc i v roce 2024 stále daňově uznatelné benefity, výhodné pro zaměstnance i firmy. Pokud ve vaší společnosti benefitní cafeterii ještě nemáte, určitě ji zvažte. Uvidíte, že to zaměstnanci ocení, což se projeví i na jejich celkové spokojenosti a výkonnosti.Potřebuji poradit s nastavením benefitů

    Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném na stránce Ochrana osobních údajů.

    Ruben Vančo

    Autor

    Ruben Vančo Marketing Manager

    otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…