Zdravý oběd je benefit pro všechny

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty

Náklady pojišťoven na zdravotní péči rostou, především v oblasti léčby civilizačních chorob. Ke zlepšení situace pomůže i málo – např. úprava životního stylu včetně pravidelného a zdravého stravování. Zlepšení zdraví zaměstnanců pomůže všem. Samotným pracovníkům, zaměstnavatelů, zdravotním pojišťovnám i státu

mailing predel 800x220 3

Nejvíce nákladů směřuje na léčbu civilizačních chorob

K civilizačním nemocem se řadí např. vysoký krevní tlak, nemoci srdce a cév, nádorová onemocnění, obezita a cukrovka 2. typu. Právě za jejich léčbu vydávají zdravotní pojišťovny nejvíce prostředků. Často jsou to nemoci, kterým lze prevencí účinně předcházet. Například nadváhou trpí v Čechách 47 % mužů a 33 % žen. Právě nadváha souvisí se i zvýšeným výskytem ostatních civilizačních chorob. Je dokázáno, že pokles hmotnosti již o 5–10 % přispívá ke snížení nemocí srdce a cév, vysokého tlaku a diabetu 2. typu.

Pomůže zdravý životní styl včetně zdravého stravování

K zdravému životnímu stylu patří mimo dostatku spánku, odpočinku a pohybu i správné nastavení stravovacího režimu. A protože v práci strávíme velkou část svého aktivního života, je zaměstnanecké stravování  významnou složkou, která může pomoci vylepšit zdraví populace, snížit náklady na léčbu nemocných i na kompenzaci následné pracovní neschopnosti.

Zaměstnanecké stravování by mělo z celkového denního příjmu energie a živin pokrýt zhruba 35 %, jeho složení je tedy pro zdraví zásadní! Lze očekávat, že pouze správně nastavenými obědy by klesl počet kardiovaskulárních onemocnění až o 10,5 %! To by znamenalo úsporu až několika miliard ročně.

Výhody pro všechny

Dobře nastaveným zaměstnaneckým stravováním získají výhody všichni. Zaměstnanci budou zdravější, spokojenější a budou si užívat lepší kvalitu života. Zaměstnavatelé budou mít soustředěnější, výkonnější, spokojenější a méně nemocné zaměstnance.

Zdravotní pojišťovny ušetří za léčbu civilizačních chorob a stát za kompenzace (např. nemocenská, ošetřování člena rodiny nebo podpora v nezaměstnanosti v případě výpovědi z pracovního poměru).

Pokud se chcete k tématu dozvědět víc, stáhněte si zdarma publikaci „Pracujeme tak, jak jíme“ z Institutu dietologie a výživy.

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…

novinka na web 250