Background image 2

Ke společenské zodpovědnosti nezbytně patří také dobročinnost, která je pro nás a naši skupinu velmi důležitou hodnotou. Ať už se jedná o investici času, zboží či financí, věříme, že smysluplná podpora obecně prospěšných účelů je pro lidskou společnost důležitá.

Od vzniku společnosti jsme se vždy snažili pomáhat druhým. Důkazem je založení nadace skupiny Up v roce 2017, díky které jsme již financovali nespočet projektů například s organizacemi ROSA, která bojuje proti násilí na ženách, nebo Dejme dětem šanci, která pomáhá dětem a mladým lidem z dětských domovů s přípravou a vstupem do samostatného života.

Up se také angažuje v životě společnosti, ať už jde o boj proti válce na Ukrajině nebo pomoc při přírodních katastrofách jako povodním a tornádu na Moravě, či jinému aktuálnímu problému. Nejvíce jsme však hrdí na angažovanost našich zaměstnanců, kteří svým časem a penězi podporují a každoročně zahajují nové projekty, některé z nich můžete vidět níže.

V současné době společně s Nadací Up podporujeme dva projekty. Prvním je Mobilní Multidisciplinární tým pro pacienty s ALS od charitativní organizace ALSA. Multidisciplinární péče spojuje tým pracovníků speciálně vyškolených k řešení potřeb lidí žijících s ALS, nemocným umožňuje získat rozmanité informace během jediné návštěvy. Tento tým spolupracuje na území bydliště nemocného, s organizacemi poskytující zdravotní, sociální a jinou péči. Pro pacienty v průběhu nemoci je tato péče jednou z mála možností, jak zpomalit průběh nemoci, a hlavně při těžkém imobilním stavu nemuset dojíždět za mnoha odborníky. Mobilní péče jim umožňuje rodinám dosáhnout informacím, které jinak složitě vyhledávají na internetu a jsou mnohdy mystifikování a dezinformování.

Druhým projektem je Ambulance paliativní a podpůrné péče od organizace Cesta domů. Hlavním cílem je rozvoj zdravotních služeb v oblasti paliativní péče formou mobilní ambulance paliativní a podpůrné péče s výjezdovou návštěvní službou. Díky tomuto projektu se zvýší dostupnost specializované paliativní péče jinou formou, než zavedením domácí hospitalizace nebo hospitalizace ve zdravotnickém zařízení. Ambulance dále nabízí vypracování plánu budoucí péče, která je shodná s cíli a přáními pacienta a jeho blízkých, a navrhuje postup pro případ komplikací.

Oba projekty obdrželi na tento rok šek v hodnotě 5000€ pro rozvoj jejich aktivit.

Jak pomáháme?

Co dodržujeme na pracovišti?

Jak se vzděláváme?

Máte dotaz?
Napište Janě.

Jana Ondroušková

Zelený pruh 1560/99, 14000
Praha 4 - Braník, Česká republika

Hledáte podporu pro své neziskové projekty? Napište nám a my se vám ozveme.

    Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném na stránce Ochrana osobních údajů.