Jaké mají letos plány čeští zaměstnanci?

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty


Část českých zaměstnanců má v plánu v nejbližších měsících požádat o zvýšení mzdy, další část pak začne s hledáním nové a lepší práce. Se stabilizací pracovníků mohou pomoct zaměstnanecké benefity, které jsou výhodné pro všechny!

Zajímá vás, jak můžete svým zaměstnancům pomoci i vy, ale nevíte si s nastavením benefitů rady? Jsme tu pro vás.

Jaké jsou nejvýznamnější plány, které mají čeští zaměstnanci pro nejbližší měsíce? I na to se zaměřil nejnovější Barometr zaměstnanců, který realizovala společnost Up Česká republika mezi více než tisícovkou respondentů z tuzemských firem.

stabilizujte zaměstnance s benefity od Up

O přidání si letos řekne pětina zaměstnanců, další pětina zvažuje jinou práci

Je logické, že díky už několik let přetrvávající inflaci a zdražování potravin, bydlení a energií, potřebují zaměstnanci českých firem tuto situaci kompenzovat.

Pětina českých zaměstnanců si tak chce letos říct o přidání peněz, stejný počet pak začne hledat lepší zaměstnání. Mají to v plánu především pracovníci v manuálních profesích, ale rozhodně nejen oni. Největší zájem na zlepšení své situace v oblasti odměňování, benefitů a pracovního režimu lze očekávat od nejmladší generace Z, která je narozená po roce 1996. Žádné kroky směrem k zaměstnavateli nechystá jen třetina z nich.

jaké kroky plánují letos podniknout čeští zaměstnanci?

Jednoduchým řešením mohou být zaměstnanecké benefity

Nejjednodušší cestou, jak mohou zaměstnavatelé své pracovníky vyslyšet, ocenit a stabilizovat, jsou firemní benefity. V reálu s nimi totiž zaměstnanec dostane víc, než kdyby mu zaměstnavatel přidal stejnou částku rovnou do výplaty. I v roce 2024, po tzv. „konsolidačním balíčku“, jsou to totiž daňově uznatelné benefity výhodné pro zaměstnance i zaměstnavatele. A ideální pak jsou benefity v moderní a elektronické podobě, jako jsou eStravenky a eBenefity.

Benefity, které jsou výhodné pro všechny

Zaměstnanci díky nim nemusí nosit peněženky nadité papírovými benefitními poukázkami, platit lze i s chytrými hodinkami nebo mobilem a využívat spoustu výhodných bonusů, slev a akčních nabídek.

Zaměstnavatelé pak mohou optimalizovat své daňové náklady, být atraktivnější pro zaměstnance, ušetřit na náboru a vylepšit svou image a firemní kulturu s mnoha oblíbenými funkcemi platformy Můj Up. Využívat mohou například Novinky, kde se sdílí firemní aktuality, Pozvání na oběd, Pochvaly pro ocenění mezi pracovníky nebo Ankety pro online bleskové zjišťování názorů zaměstnanců. S funkcí Zeptejte se zaměstnavatele mohou zaměstnanci jednoduše zjistit vše potřebné. Tyto online funkce jednoduše, pozitivně a efektivně podpoří firemní komunikaci.

eStravenky a eBenefity jsou nejoblíbenější benefity výhodné pro všechny, kdo chtějí moderní a flexibilní benefit systém pro podporu zdraví, pohody a spokojenosti zaměstnanců.Potřebuji poradit s nastavením benefitů

    Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném na stránce Ochrana osobních údajů.

    Ruben Vančo

    Autor

    Ruben Vančo Marketing Manager

    otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…