O jaké firemní benefity roste mezi zaměstnanci zájem?

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 2 minuty


Zaměstnanci českých firem mění své preference ohledně zaměstnaneckých benefitů. Čím dál víc si uvědomují jejich význam a výhodnost. Jaké firemní benefity oproti loňsku upřednostňují letos víc? Jsou to příspěvky na stravování, na volnočasové aktivity a příspěvek na dovolenou. Máte je ve vaší firmě také?

Zajímá vás, jak můžete svým zaměstnancům pomoci i vy, ale nevíte si s nastavením benefitů rady? Jsme tu pro vás.

Preference se mění, to i v rámci zaměstnaneckých benefitů. Je zajímavé podívat se na to, jaké benefity zaměstnanci českých firem upřednostňují v roce 2024 více než v roce loňském. I tomu se věnoval nejnovější průzkum Barometr zaměstnanců, který realizovala společnost Up Česká republika mezi více než tisícovkou respondentů z tuzemských firem a společností.

jaké firemní benefity jsou nejoblíbenější?

Stravenky vedou, v patách jsou jim volnočasové benefity

Ze dvou desítek nejrůznějších příspěvků a benefitů vzrostl meziročně nejvíc zájem o příspěvky na stravování. Větší zájem oproti loňsku mají zaměstnanci ale i o volnočasové benefity, příspěvky na dovolenou nebo o kratší pracovní dobu. Vše nasvědčuje tomu, že zaměstnanci po dlouhé době inflace, zdražování a zvýšeného tlaku myslí víc na své zdraví a relax. Což je pochopitelné. Zaměstnavatelé by měli hlas zaměstnanců slyšet a dopřát jim, co potřebují.

jaké firemní benefity zaměstnanci preferují?

eStravenky pomůžou pravidelnému stravování

Firmy mohou stravování zaměstnanců podpořit prostřednictvím elektronické karty eStravenka. Podpora stravování zaměstnanců je ideální právě ve flexibilní podobě elektronických stravenek, které zaměstnance motivují k pravidelným obědům, na rozdíl od jiných forem podpory, např. stravenkového paušálu.

Správně nastavené zaměstnanecké stravování pomůže zdravému životnímu stylu a omezení nemocnosti zaměstnanců, včetně „běžných“ civilizačních chorob. Pro fyzické i psychické zdraví je také rozhodně prospěšné změnit během dne prostředí, vstát od počítače a spojit oběd s procházkou do blízké restaurace ve společnosti fajn kolegů.

eBenefity zaručí odpočinek podle gusta

Benefitní karta eBenefity pak nabízí flexibilní a moderní cafeterii, ve které si každý vybere podle svého. Pracovníci mohou využívat opravdu velkou škálu sportovišť, fitness a wellness center, kulturních zařízení, mohou si koupit vitamíny a doplňky stravy, navštěvovat jazykový kurz nebo si dokonce pořídit za benefity i dovolenou! Přesně podle toho, co mají rádi a co preferují.

eStravenky i eBenefity mohou mít navíc zaměstnanci na jedné elektronické kartě, která nabízí i spoustu výhod, slev a úsporu času jim i firmě. Uvidíte, jak budou vaši zaměstnanci nadšení!Potřebuji poradit s nastavením benefitů

    Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném na stránce Ochrana osobních údajů.

    Ruben Vančo

    Autor

    Ruben Vančo Marketing Manager

    otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…