Objevte modul Pochvaly a udělejte radost kolegovi

Novinky

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Pochvaly mají doslova magický vliv na produktivitu, loajalitu, spokojenost, ale i dobrou atmosféru firmy a mezilidské vztahy. Slova uznání nestojí nic, zato jejich efekt přetrvává, někdy i pořádně dlouho.

objevte modul Pochvaly

Data mluví jasně: Dobré slovo je víc než peníze

Komplimentem či pochvalou můžete svoje kolegy potěšit jak osobně, tak pomocí chytré appky Můj Up. Z průzkumu, který jsme si nechali před časem pracovat, přitom jasně vyplývá, že všichni chceme být chváleni. Jen zlomek z nás se ale pochvaly dočká aspoň občas:

  • Pochvala v práci je velmi důležitá pro celých 72 % zaměstnanců

  • 59 % zaměstnanců nadřízení chválí méně než jednou měsíčně

  • 25 % lidí nikdo nepochválí za celý rok (!)

  • Pro 50 % lidí je pochvala v práci stejně důležitá nebo důležitější než peníze
  • měsíční nebo týdenní frekvenci v práci zaznamená pochvalu na 20 % lidí

U vás ve firmě to už ale brzy může vypadat mnohem lépe. A dobrá zpráva je, že digitální nástroj pro firemní pochvaly máte kdykoli po ruce. Ve svém mobilu.

Přes Můj Up chválíte cíleně a kreativně

Mobilní aplikace Můj Up obsahuje modul Čas s kolegy, jehož součástí je služba Pochvaly. A právě díky ní může kdykoli ve firmě posla osobní pochvalný vzkaz komukoli dalšímu – stačí kolegu, podřízeného nebo nadřízeného vyhledat podle jména.
U každé pochvaly pak nastavíte viditelnost, tedy jestli se má zobrazit jen adresátovi nebo ji mohou vidět i jeho kolegové.
Se službou Pochvaly má ve firmě mezilidskou komunikaci doslova pod palcem úplně každý. Manažeři tak vyjádří uznání za odvedenou práci (což se hodí zvlášť, pokud nemají možnost se s podřízeným potkat osobně), kolegové si zase mohou vzájemně gratulovat k úspěchům či dobře odvedené práci. Protože se k pochvale může ve firmě kdokoli připojit, vztahy mezi zaměstnanci se prohlubují a ve firmě panuje dobrá nálada.

Vyberte si, co má Můj Up umět

Můj Up můžete mít ve třech variantách podle toho, na co chcete ve Vaší firmě klást důraz.

  • Varianta Uni se soustřeďuje zejména na pohodlnou a přehlednou práci s firemními benefity (i v oblasti náboru), které se skvěle osvědčují jako forma přilepšení zaměstnancům ždímaným inflací.
  • Varianta Verso vám pomůže s motivací zaměstnanců a firemní komunikací.
  • Prémiová varianta Universo+ umí to, co obě předchozí varianty, a ještě něco navíc – třeba měření spokojenosti zaměstnanců, ankety, průzkumy, interní

No a kdy jindy s komplimenty začít než dnes! První krok je na vás. 🧡

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…

ikona pochvaly