Jaké jsou kořeny naší společenské odpovědnosti? Ochrana přírody

Společenská odpovědnost

Společenská odpovědnost je pro nás v Up Česká republika klíčová. K našemu pojetí společenské odpovědnosti patří bezesporu i ekologie. I my přispíváme svým dílem a podnikáme řadu kroků směrem k udržitelnosti. Zdroje šetříme digitalizací, vyhledáváme ekologické a lokální dodavatele a neváháme ani sami přiložit ruku k dílu.

Příroda je jen jedna. Je proto důležité na ni myslet a chovat se ohleduplně. V rámci skupiny Up Česká republika si uvědomujeme naši individuální zodpovědnost a podnikáme řadu kroků, které mají za cíl ulevit životnímu prostředí. Osud dalších generací nám není lhostejný. Jsme prostě Zelená firma.

Co všechno na cestě k udržitelnosti děláme? Je toho hodně!

Snažíme se například omezovat spotřebu papíru, mj. i maximální možnou digitalizací. Tam, kde je papír nezbytný, používáme ten recyklovaný. Upřednostňujeme ekologické a ideálně i lokální dodavatele. Používáme ekologické čistící prostředky české výroby a pijeme skvělou kávu z chráněné díly Revenium

V rámci boje proti globálnímu oteplování měříme vlastní uhlíkovou stopu. S ohledem na snižování množství skleníkových plynů pak vyhodnocujeme čtyři klíčové oblasti – cestování zaměstnanců, spotřebu energie, nákupy a dlouhodobý majetek.

Fandíme také cirkulární ekonomice a opětovnému používání výrobků i surovin. V naší aplikaci Můj Up je oblíbená funkce Bazar. Ta podporuje šanci na druhý život mnoha již zdánlivě nepotřebných výrobků. Zaměstnanci firem zde mohou nabídnout k využití třeba sportovní potřeby po dětech nebo již přečtené knihy. V ekologických tématech se u nás také pravidelně vzděláváme a jsme součástí projektu Climate Fresk. Máme-li možnost, neváháme ani sami přiložit ruku k dílu. Protože nás trápí sucho, klimatické změny a odlesňování, vysázeli jsme vloni vlastnoručně spolu s neziskovou organizací Sázíme stromy 25 třešní v obci Úholičky.

A to stále ještě není všechno! Důsledně také třídíme odpad a podporujeme cestování s MHD. Proto našim zaměstnancům přispíváme i na „lítačku“.

Přírodu šetříme i díky našim sUper produktům

Digitalizujeme, co to jde a podporujeme elektronické benefitní karty před papírovými poukázkami. Existující papírové poukázky jsme zmenšili a díky tomu zachránili spoustu stromů. Ekologická je i naše největší novinka, virtuální benefitní karta. Ta existuje pouze v elektronické podobě a platit s ní lze přes Apple Pay, Google Pay nebo na internetu prostřednictví Up Klíče. Ušetří se tak nejen za plast, ale i za čas a energii spojenou s  distribucí karet.

A jak pomáháte přírodě a udržitelnosti vy? Každý čin se počítá!

e to jednoduché. Podpořte některý z projektů, se kterými spolupracujeme. Anebo nějaký úplně jiný. Počítá se váš čas pro dobrovolnictví, know-how, ale i finanční podpora.

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…